Fotbal European

Germania in pericol sa retrogradeze din elita Ligii Natiunilor. A doua victorie pentru Gibraltar

Fosta campioana mondiala Germania merge din rau in mai rau si este aproape cazuta din Liga A, elita fotbalului european la nivel de echipe nationale.

Intr-un duel al ultimelor doua castigatoare ale titlului mondial, Franta s-a impus in fata Germaniei, cu 2-1.

Nemtii au deschis scorul printr-un penalty transformat de Kroos in minutul 14, dar francezii au intors scorul printr-o dubla reusita de Griezmann in partea secunda, minutele 62 si 80, ultimul gol fiind de asemenea din lovitura de la 11 metri.

Cu un singur punct in trei meciuri disputate, Germania va lupta cu Olanda in meci direct pentru mentinerea in Liga A. Franta este calificata in semifinale cu sapte puncte din noua posibile.