Echipa Nationala

Ungaria bate Turcia si trece peste Romania

Ungaria a reusit sa câstige meciul cu Turcia de pe teren propriu, scor 3-1, si devine principala contracandidata a României la calificarea în barajul pentru Cupa Mondiala.

Turcii au continuat evolutia modesta din aceste preliminarii, chiar daca au reusit sa deschida scorul pe stadionul Ferenc Puskas în minutul 22, datorita lui Erdinc.

Maghiarii au egalat în minutul 31, prin Koman, în timp ce Szalai a facut 2-1 la cinci minute dupa pauza, din pasa lui Kadar.

Ultimul gol al meciului a fost marcat de Zoltan Gera în minutul 57, din penalty.

Dupa acest rezultat, Ungaria acumuleaza 9 puncte si trece pe locul doi, peste România, datorita unui golaveraj mai bun.

Turcia ramâne pe patru, cu 3 puncte, si pare iesita din calcule.

Estonia a învins Andorra în deplasare cu 1-0 într-un alt meci din grupa României.