Conference League

Asa am trait Universitatea Craiova, CFR Cluj si FCSB in playoff-ul Conference League

Am transmis livetext in aceasta pagina meciurile tur sustinute de echipele Universitatea Craiova, CFR Cluj si FCSB in playoff-ul Conference League.

FCSB – Viking Stavanger 1-2 (Final)

23:24 Final de partida. FCSB pierde mansa tur cu Viking.

90' Ocazie ratata de FCSB la ultima faza a meciului. Rusu rateaza de putin interceptia in sase metri la centrarea lui Coman.

90' Olaru alege sutul de la distanta si mingea se duce mult peste poarta.

90' Cretu obtine lovitura libera in marginea careului advers.

80' Contraatac al celor de la FCSB pornit din propria jumatate finalizat de Rata cu o lovitura de cap. Interventie a portarului.

77' La una dintre putinele apariti in ofensiva in aceasta repriza, Fridjonsson trimite peste poarta.

71' Gunnarsson evita in extremis autogolul. Corner pentru FCSB ramas fara rezultat.

63' Coman scoate mingea la marginea careului pentru sutul lui Dawa. Minge mult peste poarta spre exasperarea lui Dica.

60' Gunnarsson respinge cu piciorul la sutul lui Coman. Semnalizare in offside.

58' Oct. Popescu suteaza in plasa laterala dupa o actiune prelungita a ros-albastrilor.

55' Sut de la distanta trimis de Dawa. O minge de antrenament pentru portarul advers.

54' Cretu si Rusu intra la FCSB. Miculescu si Pantea retrasi pe banca.

22:33 S-a reluat partida.

22:17 Pauza la Bucuresti. FCSB este condusa dupa primele 45 de minute.

35' Viking preia conducerea pe Arena Nationala dupa o faza fixa. Minve centrata pe lung, apoi balonul a fost retrimis in fata portii de unde Bjorshol a marcat din cativa metri.

25' Gunnarsson retine sutul lui Olaru.

21' Sut trimis de Olaru din afara careului. Mingea e deviata in corner, dar cei de la FCSB reclama un hent.

14' Ocazie mare pentru FCSB la lovitura de cap a lui Edjouma. Bara transversala a salvat-o pe Viking.

9' Miculescu se resimte dupa un duel aerian. A aterziat rau pe spate si are nevoie de ingrijiri medicale.

5' Viking egaleaza prin Kabran. Sut din marginea careului care il surprinde pe Tarnovanu.

4' FCSB deschide scorul prin Coman. Reluare din interiorul careului pentru capitanul ros-albastrilor din aceasta seara. Intr-o prima faza Miculescu a reluat cu capul in transversala, apoi mingea a revenit la Coman.

21:30 Start de partida pe Arena Nationala.

FCSB: Tarnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Edjouma, Olaru - Cordea, Oct.Popescu, Coman - Miculescu.

Viking: Gunnarsson - Bjorshol, Brekalo, Vevatne, Pattynama - Frifjonsson, Solbakken, Lokberg - Kabran, Karlsbakk, Tripic.

Univ. Craiova – Hapoel Beer Sheva 1-1 (Final)

22:24 Final de partida. Calificarea se va disputa in Israel peste o saptamana.

90' Lazar si Cretu salveaza Craiova la ultima ocazie a meciului.

81' Ocazie pentru Beer Sheva la sutul lui Safuri din interiorul careului.

74' Ivan restabileste egalitatea (1-1) dintr-o lovitura de la 11 metri.

73' Echilibrul numeric este restabilit dupa eliminarea lui Elhamed. PENALTY pentru Craiova obtinut de Cretu!

70' Beer Sheva deschide scorul prin Hatuel. Reluare cu capul din doi metri la o minge respinsa in lateral de Lazar.

69' Cretu incearca sutul de la distanta. Mingea trece peste poarta.

52' Baiaram suteaza in blocajul unui adversar.

46' Lovitura pentru Craiova care ramane in zece. Papp a fost eliminat cu rosu direct!

21:33 S-a reluat partida. Martic a intrat in locul lui Koljic.

21:16 Pauza in meciul de la Severin.

23' Ocazie pentru Craiova la sutul lui Ivan in bara. Faza a continuat cu centrarea lui Hanca in fata portii respinsa de un fundas advers.

14' Helder Lopes respinge cu capul din fata lui Baiaram.

11' Ocazie ratata de Craiova prin Ivan. Sut din marginea careului care se duce alaturi.

3' Minge in careu pentru Koljic. Bosniacul suteaza peste poarta.

20:30  A inceput meciul. Partida se disputa la Severin.

U Craiova: Lazar - Papp, Raul Silva, Screciu - Hanca, Cretu, Mateiu, Bancu - Baiaram, Koljic, Ivan.

Beer Sheva: Glazer - Tibi, Ehamed, Miguel Vitor, Helder Lopes - Bareira, Micha, Keltjens, Abu Abaid, Ansah - Hemed.

Maribor – CFR Cluj 0-0 (Final)

23:09 Final de partida.

82' Centrare a lui Camora in careu pentru Yeboah. Acesta rateaza de putin intalnirea cu balonul.

78' Yuri deviaza in corner sutul lui Kronaveter la o faza de contraatac a gazdelor.

72' Malele intra in locul lui Deac.

70' Portarul gazdelor restine sutul lui Yeboah din afara careului.

62' Super interventie a lui Manea la patrunderea lui Brnic.

58' Cei de la CFR solicita penalty la un presupus hent comis de Uskokovic.

22:19 Start de repriza secunda.

22:05 Pauza in meciul de la Maribor.

38' Actiune rapida a gazdelor in zona centrala finalizata cu sut peste poarta.

31' Ocazie ratata de gazde prin Bozic. Sut din interiorul careului blocat de portarul Scuffet.

26' O noua sansa buna pentru CFR. Mingea in marginea careului pentru Jefte, dar acesta nu prinde poarta.

15' Minge in careu pentru Deac. E blocat in momentul sutului, dar arbitrul fluiera fault in atac.

10' Jefte suteaza pe langa poarta dupa o actiune la marginea careului.

21:15 A inceput meciul.

Maribor: Bergsen - Zinic, Karic, Uskokovic, Sikosek - Antolin, Vidakovic - Cuk, Bozic, Brnic - Baturina.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Yuri, Burca, Camora - Roger, Cvek, Boateng - Yeboah, Betancor, Deac.