22
34
Suedia

Asa am trait Romania - Suedia

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Romania - Suedia de la Campionatul Mondial de handbal din Japonia.

14:56

54'

Aruncare de la 7 metri

Pintea marcheaza doua goluri la rand, ambele din 7 metri.

48'

Marcam prin Ostase pe contraatac (19-24).

45'

Iuganu trimite in bara la jumatatea reprizei. Sapte goluri avans pentru Suedia.

40'

Mai gasim si noi drumul spre poarta prin Pintea. Doar al patrulea gol din aceasta repriza pentru Romania.

39'

Doua goluri la rand incasate de Romania cu poarta goala. Se face 19-12 pentru Suedia.

36'

Neagu arunca peste poarta in criza de timp. Eram in amenintare de joc pasiv.

35'

Accidentare suferita de Pristavita pe faza de atac. Primeste ingrijiri medicale pe semicercul advers.

34'

Eliminare 2 minute

Polocoser trimisa pe banca pedepselor. Aproape ca i-a rupt tricoul unei adversare.

31'

A inceput repriza a doua. Romania marcheaza prima prin Pristavita.

14:05

Suedia ne conduce la pauza, cu 14-9.

30'

Neagu inscrie de la 7 metri pentru 9-14.

29'

Neagu trimite in bara. Nimic nu merge astazi in favoarea noastra.

28'

Gullden transformat de la 7 metri pentru 14-8 in favoarea Suediei. Doua prostii la rand facute de Perianu: fault in atac si apoi 7 metri provocat.

17'

Pintea ne lasa in inferioritate numerica la 6-6.

13'

Incredibila ratare a lui Ostase singura cu portarita adversa. Trimite un lob care se duce in transversala!

10'

Gullden, fosta handbalista de la CSM Bucuresti, este eliminata 2 minute pentru un fault la Iuganu in defensiva.

9'

Neagu din nou la linia de 7 metri. Gol de aceasta data si ne apropiem la 3-4.

8'

Marcam golul de 2-4 prin Pintea. Pasa de la Neagu, apoi recuperam mingea in defensiva.

6'

Neagu rateaza o aruncare de la 7 metri. Mingea sterge bara. Ramane 4-0 pentru Suedia.

3'

Suedia are deja 3-0 pe tabela. Incepem la fel de slab precum in meciul cu Ungaria si Rusia.

1'

A inceput meciul. Romania e condamnata sa castige pentru a spera la Jocurile Olimpice.

11:07

Suedia are 3 puncte, Romania inca niciunul. Daca nu invingem Suedia astazi, ne putem lua adio de la sperantele pentru Jocurile Olimpice Tokyo 2020.

11:07

Ultima intalnire a avut loc in urma cu cinci ani. Suedia a invins Romania, cu 27-21.

11:06

Suedia a castigat trei din ultimele patru confruntari cu Romania, doua dintre acestea la Campionatul Mondial.