Wozniacki infranta surprinzator de Stosur

Jucatoarea daneza Caroline Wozniacki a pierdut, miercuri seara, meciul secund disputat la Turneul Campioanelor, fiind invinsa de australianca Samantha Stosur.
Finalista de la Roland Garros s-a impus cu 6-4, 6-3, astfel ca Wozniacki nu este sigura de primul loc in ierarhia mondiala WTA la finalul sezonului.

Rusoaica Vera Zvonareva ameninta pozitia fruntasa detinuta in acest moment de Wozniacki, rusoaica impunandu-se in meciul sau secund din Grupa Alba, scor 7-6 (4), 6-4, in fata bielorusei Victoria Azarenka.

A doua favorita a revenit in primul set de la 0-2, 2-4 si 4-5, pentru ca in setul al doilea sa se afle din nou in dificultate, fiind condusa cu 2-0 si 3-1. De fiecare data a gasit resurse sa revina spectaculos, obtinand in cele din urma a doua victorie la rand.

Intr-o alta partida disputata, miercuri, belgianca Kim Clijsters a trecut de sarboaica Jelena Jankovic, scor 6-2, 6-3.