Rugby

Asa am trait: Romania- Spania 48-3

In drumul spre Cupa Mondiala din 2011, nationala de rugby a Romaniei a bifat, sambata, victoria in meciul cu Spania, ultimul din actuala editie a Cupei Europene a Natiunilor. Onlinesport.ro a transmis meciul Romania-Spania, sambata, incepand cu ora 14.
Final de partida. Romania termina victorioasa campania din Cupa Europeana a Natiunilor, reusind sa atinga obiectivul clasarii pe locul trei, care ofera dreptul de a continua in recalificarile pentru Cupa Mondiala din 2011.

80' La ultima faza a meciului Catalin Fercu sprinteaza pe extrema stanga pana in terenul de tinta advers, reusind eseul

78' Stejarii se afla in jumatatea adversa de teren. Dumbrava a trimis in 22-ul spaniol dintr-o lovitura libera

67' Un nou eseu reusit de stejari, Mihai Macovei fiind jucatorul care a ajuns cu balonul in terenul de tinta spaniol. Din nou Vlaicu trimite printre bete si ridica scorul la 41-3

59' Iulian Dumitras patrunde in forta si culca balonul in terenul de tinta advers. Transforma Vlaicu

58' Echipa Romaniei are posesia in gramada ordonata la cinci metri de terenul de tinta iberic

51' Capitanul Sorin Socol este trimis zece minute pe banca de pedepse

46' Atac prelungit al stejarilor pe partea dreapta. Spaniolii recupereaza balonul si repun de la linia de cinci metri

41' A inceput repriza secunda

40' Vlaicu isi asuma responsabilitatea transformarii si ridica scorul la 27-3

39' Stejarii sunt dezlantuiti si Viorel Lucaci reuseste eseul dupa o frumoasa cursa pe dreapta

38' Acelasi Vlaicu reuseste o noua transformare si avantajul Romaniei ajunge la 20-3

33' Vlaicu reuseste transformarea si scorul devine 17-3

32' Actiune superba purtata pe stanga de Catalin Fercu, acesta i-a pasat ideal lui Ionut Dimofte, care nu s-a mai oprit decat in terenul de tinta advers

30' Posesie pierduta de tricolori intr-un mol rulant si spaniolii au repunerea in gramada

24' Jocul este reluat de la centru si stejarii pun din nou presiune pe adversari

23' Vlaicu transforma cu siguranta si ridica scorul la 10-3

22' Romania aduce balonul la cinci metri de terenul de tinta advers. Lovitura de pedeapsa si Vlaicu incearca transformarea

19' Spaniolii recupereaza balonul la limita propriului 22, urmand a repune in gramada

17' Stejarii se apara grupat si recupereaza balonul. Dumitras trimite in margine unde vom avea repunerea

14' Un nou atac al spaniolilor in apropierea butului stejarilor

11' Transformare reusita a ibericilor prin Manuel Mazo (7-3)

10' Atac al spaniolilor pe trei sferturi, oaspetii obtinand lovitura de pedeapsa la o infractiune a lui Ciuntu

3' Florin Vlaicu reuseste transformarea eseului

2' Primul eseu al meciului este reusit de Stefan Ciuntu