Rugby

Asa am trait: Rusia - Romania, 21-21, in Cupa Europeana a Natiunilor

Drumul echipei nationale a Romaniei spre Cupa Mondiala din Noua Zeelanda trece prin Soci, unde 'Stejarii' vor da piept cu reprezentativa Rusiei. Ati urmarit meciul dintre Rusia si Romania, sambata, in direct pe Onlinesport.ro, de la ora 14:00.
Punct final. Rusia si Romania termina la egalitate, scor 21-21, rezultate care nu avantajeaza in niciun fel echipa noastra in drumul spre turneul final al Cupei Mondiale.

80' Timpul regulamentar s-a terminat. Repunem din margine.

78' Gramada cu introducere a rusilor din propria lor jumatate.

75' Calafeteanu incearca transformarea unei lovituri de pedeapsa de la 40 metri, dar din pacate mingea trece prin dreapta butului advers.

70' Mutam jocul in jumatatea Rusiei printr-o lovitura de pedeapsa trimisa in margine.

69' Calafeteanu restabileste egalitatea, dupa ce a transformat o noua lovitura de pedeapsa (21-21).

65' Transforma Kusnarev si rusii revin la conducerea partidei (21-18).

64' Suntem penalizati rapid cu o lovitura de pedeapsa in marginea 22-ul nostru.

62' Calafeteanu transforma si scorul redevine egal, 18-18. Revenire importanta a stejarilor, dupa ce la un moment dat au fost condusi cu 18-3!

61' ESEU reusit de Ionut Dimofte, dupa un mol rulant foarte bine pus in practica de stejari.

56' Lovitura de pedeapsa pentru rusi. Kusnarev incearca transformarea desi distanta este considerabila. Rateaza decarul Rusiei.

50' Calafeteanu transforma de la 45 metri si diferenta se reduce la doar 7 puncte in favoarea rusilor (18-11).

49' Primim lovitura de pedeapsa in jumatatea de teren a rusilor. Valentin Calafeteanu incearca transformarea.

46' Inainte comis de Fercu in 22-ul rusilor si gazdele au repunerea in gramada ordonata.

45' Continuam cu un balon sutat in margine. Atacam la limita 22-ul advers.

43' Vlaicu gaseste marginea in jumatatea adversa si primim lovitura de pedeapsa. Nervii cedeaza usor in margine.

14:50 A inceput repriza secunda, cu rusii avand repunerea la centrul terenului.

Comentati meciul Rusia-Romania pe FORUM

14:40 Rusia conduce Romania, cu 18-8, dupa primele 40 minute.

40' ESEU reusit de Ionut Botezatu in finalul primei reprize. Florin Vlaicu rateaza transformarea.

37' Nicio problema pentru decarul Yuri Kusnarev, care ridica scorul la 18-3.

36' Rusii scapa din nou si obtin lovitura de pedeapsa la 10 metri in fata buturilor noastre.

33' Actiune legata de aceasta data a stejarilor, dar mingea este scoasa de rusi din gramada spontana si degajata in jumatatea Romaniei.

30' Joc slab al stejarilor, care nu reusesc sa depaseasca defensiva bine organizata a rusilor.

24' Kusnarev face 15-3 pe tabela, reusind sa transforme incercarea de mai devreme.

23' O noua eroare in lant in defensiva noastra, Gvozdovsky reusind al doilea eseu personal in acest meci.

20' De aceasta data Kusnarev gaseste spatiul buturilor si scorul de vine 8-3 pentru Rusia.

19' Lovitura de pedeapsa pentru rusi din jumatatea noastra. Pozitia este centrala, aproximativ 40-45 metri.

16' Vlaicu trimite inainte si faza stejarilor se stinge prematur.

15' Lovitura de pedeapsa pentru Romania de la 45 metri. Dumitras alege sa joace balonul in margine.

11' Kusnarev rateaza transformarea si scorul ramane 5-3 pentru gazde.

10' Rusia reuseste primul eseu al meciului prin aripa Gvozdovsky, acesta culcand balonul in coltul terenului nostru de tinta.

8' Stejarii domina inceputul meciului, presand puternic in jumatatea rusilor.

5' Actiune in viteza pe partea stanga a stejarilor prin Fercu si Manta. In cele din urma faza se stinge, dupa ce Tincu a comis un inainte.

3' Florin Vlaicu deschide scorul transformand o lovitura de pedeapsa.

13:57 A inceput meciul de Soci, echipa Romaniei avand lovitura de deschidere.