Victorie magnifica pentru Benfica cu Lyon

Vulturii de la Benfica Lisabona s-au impus, marti seara, in fata francezilor de la Olympique Lyon, cu 4-3, intr-o partida contand pentru Grupa B a Ligii Campionilor, dupa ce in minutul 67 tabela arata un incredibil 4-0.
Gazdele au avut parte de o prima repriza de vis, cu trei goluri in poarta nefericitului Lloris.

Kardec a deschis scorul in minutul 20, iar Coentrao a majorat avantajul 12 minute mai tarziu. Javi Garcia a stabilit scorul primei reprize cu doar trei minute inaintea pauzei.

Acelasi Coentrao a mai punctat o data in minutul 67, insa francezii au avut un ultim sfert de ora fulminant.

Reprezentantii Hexagonului au incercat o revenire putin scontata, punctand de trei ori prin Gourcuff (75'), Gomis (85') si Lovren (90').

In cealalta partida a grupei, Hapoel Tel Aviv a remizat pe teren propriu cu Schalke, scor 0-0, obtinand primul punct in acest sezon de Champions League.

Grupa B ramane deschisa oricarui deznodamant, lupta pentru calificare fiind una in trei, cu Lyon in postura de pole position.