Stranieri

Bogdan Stancu a debutat spectaculos la Galatasaray

Bogdan Stancu a imbracat pentru prima data tricoul lui Galatasaray in meciul pe care formatia lui Gica Hagi l-a castigat cu 1-0 impotriva lui Sivasspor. Stancu a jucat putin peste 30 de minute, a avut doua ocazii de gol si i-a cucerit pe turci cu driblingurile care le-au amintit de Gica Hagi.
Galatasaray a facut o prima repriza buna impotriva lui Sivasspor, insa a avut lacune la capitolul eficienta, oamenii din ofensiva "Regelui" ratand din toate pozitiile in prima repriza.

Nemultumit de acest lucru, Hagi a apelat la golgheterul veritabil pe care l-a transferat in urma cu cateva zile de la Steaua. Bogdan Stancu a fost introdus pe teren in minutul 58, in locul lui Colak, si i-a cucerit pe turci de la primele miscari.

Stancu a parut din alta galaxie fata de adversarii sai, pe care i-a intors pe toate fetele, insa nu a putut sa inscrie primul sau gol in tricoul lui Galatasaray.

"Motanul" a avut doua sanse de gol, cu un sut din unghi scos de portarul lui Sivasspor, si unul de la 30 de metri putin pe langa vinclu. Stancu a incercat sa il copieze pe Hagi cu un gol de la jumatatea terenului, dar portarul celor de la Sivasspor a fost pe faza.

Galatasaray s-a impus cu 1-0 dupa golul lui Cetin din minutul 70 si urca pe locul sapte in campionatul Turciei.

Galatasaray - Sivasspor 1-0

90+3 - Final de meci!

89 - Stancu incearca un gol fabulos de la centrul terenului. Portarul lui Sivasspor retine!

83 - Bogdan Stancu rupe norii! Dribling senzational la 30 de metri si sut putin pe langa vinclu!

81 - Sivasspor trimite in bara!

75 - Bogdan Stancu centreaza periculos in careu. Sivasspor respinge in corner

70 - Cetin deschide scorul cu o reluare din fata portii

68 - Bogdan Stancu dribleaza letal in careu, ramane singur in unghi si suteaza bine la coltul lung, dar portarul retine in doi timpi!

65 - Doua ratari incredibile pentru Sivasspor intr-o singura faza!

63 - Bogdan Stancu drilbeaza superb 2 adversari la marginea careului. Rada il deposedeaza!

62 - Bogdan Stancu face o actiune in banda dreapta, dribleaza un adversar, iar apoi paseaza inapoi la Sabri