Miercuri,
17 august 2016
Ziua
12
-
16:00
Ora
Romaniei
-
Lupte
Carioca
Arena 2, Barra
- Libere,
48 kg feminin - Calificari si recalificari (daca e cazul)
Emilia
Alina Vuc
-
16:55
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- 800
m feminin - Turul 1
Claudia
Bobocea, Florina Pierdevara
-
22:00
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- 800
m feminin - FINALA (daca se califica)
Emilia
Alina Vuc
Joi,
18 august 2016
Ziua
12
-
03:15
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- Saritura
in lungime feminin - FINALA (daca se califica)
Alina
Rotaru
Ziua
13
-
15:55
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- Aruncarea
greutatii masculin - Calificari (Grupele A si B)
Andrei
Gag
-
21:30
Ora
Romaniei
-
Handbal
Future
Arena, Barra de Tijuca
- Meci
feminin - Semifinala (daca se califica)
ROMANIA
Vineri,
19 august 2016
Ziua
13
-
02:30
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- Aruncarea
greutatii masculin - FINALA (daca se califica)
Andrei
Gag
-
03:15
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- 800
m feminin - Semifinala (daca se califica)
Claudia
Bobocea, Florina Pierdevara
Ziua
14
-
14:00
Ora
Romaniei
-
Atletism
Pontal
& Olympic Stadium
- 50
km mars masculin - FINALA
Marius
Cocioran, Narcis Stefan Mihaila
-
16:00
Ora
Romaniei
-
Lupte
Carioca
Arena 2, Barra
- Libere
57 kg masculin - Calificari si recalificari (daca e cazul)
Ivan
Guidea
-
16:20
Ora
Romaniei
-
Gimnastica
ritmica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual
compus feminin - Calificari
Ana
Luiza Filiorianu
-
20:30
Ora
Romaniei
-
Atletism
Pontal
& Olympic Stadium
- 20
km mars feminin - FINALA
Andreea
Arsine, Ana Veronica Rodean, Claudia Stef
-
21:00
Ora
Romaniei
-
Box
Rio
Centro, Pavilion 6, Barra
- +91
kg masculin - Semifinala (daca se califica)
Mihai
Nistor
-
22:00
Ora
Romaniei
-
Lupte
Carioca
Arena 2, Barra
- Libere
57 kg - FINALA (daca se califica)
Ivan
Guidea
Sambata,
20 august 2016
Ziua
14
-
02:40
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- Stafeta
4 x 400 m feminin - Serii
Sanda
Belgyan, Anamaria Ionita, Andrea Miklos, Adelina Pastor
Ziua
15
-
21:20
Ora
Romaniei
-
Gimnastica
ritmica
Rio Olympic Arena, Barra
- Individual
compus feminin - FINALA (daca se califica)
Ana
Luiza Filiorianu
-
21:30
Ora
Romaniei
-
Handbal
Future
Arena, Barra de Tijuca
- Meci
feminin - FINALA (daca se califica)
ROMANIA
Duminica,
21 august 2016
Ziua
15
-
03:15
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- 800m
feminin - FINALA (daca se califica)
Claudia
Bobocea, Florina Pierdevara
-
04:00
Ora
Romaniei
-
Atletism
Olympic
Stadium
- Stafeta
4 x 400 m feminin - FINALA (daca se califica)
Sanda
Belgyan, Anamaria Ionita, Andrea Miklos, Adelina Pastor
Ziua
16
-
14:30
Ora
Romaniei
-
Lupte
Carioca
Arena 2, Barra
- Libere,
97 kg masculin - Calificari si recalificari (daca e cazul)
Albert
Saritov
-
15:30
Ora
Romaniei
-
Atletism
Sambodromo
& Olympic Stadium
- Maraton
masculin - FINALA
Nicolae
Soare, Marius Ionescu
-
20:25
Ora
Romaniei
-
Lupte
Carioca
Arena 2, Barra
- Libere,
97 kg masculin - FINALA (daca se califica)
Albert
Saritov
-
21:15
Ora
Romaniei
-
Box
Rio
Centro, Pavilion 6, Barra
- +91
kg masculin - FINALA (daca se califica)
Mihai
Nistor
Luni,
22 august 2016
Ziua
16
-
02:00
Ora
Romaniei
-
CEREMONIA
DE INCHIDERE
Stadionul Maracana