Vedeti mai jos programul celor 28 de sportivi care vor reprezenta Romania la editia din 2018 a Jocurilor Olimpice de Iarna - PyeongChang (Coreea de Sud):
09:15 - Timea Lorincz - Schi fond, 7,5+7,5 km skiatlon feminin - finala (Centrul de schi fond Alpensia)
12:10 - Valentin Creţu, Andrei Turea - Sanie, simplu masculin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
13:15 - Eva Tofalvi - Biatlon, 7,5 km sprint feminin - finala (Centrul de biatlon Alpensia)
08:15 - Paul Constantin Pepene - Schi fond, 15+15 km skiatlon masculin - finala (Centrul de schi fond Alpensia)
09:50 - Valentin Creţu, Andrei Turea - Sanie, simplu masculin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
13:15 - Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Răzvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu - Biatlon, 10 km sprint masculin - finala (Centrul de biatlon Alpensia)
03:15 - Ania Monica Germaine Caill - Schi alpin, slalom uriaş feminin, manşa 1 (Centrul Alpin Yongpyong)
08:45 - Ania Monica Germaine Caill - Schi alpin, slalom uriaş feminin, manşa 2 (Centrul Alpin Yongpyong)
12:10 - Eva Tofalvi - Biatlon, 10 km urmărire feminin - finala (daca se clasează în primele 60 la 7,5 km sprint) (Centrul de biatlon Alpensia)
12:50 - Raluca Strămăturaru - Sanie, simplu feminin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
14:00 - Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Răzvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu - Biatlon, 12,5 km urmărire masculin, finala (dacă se clasează în primii 60 la 10 km sprint) (Centrul de biatlon Alpensia)
14:50 - Daniela Vasilica Haralambie - Schi sărituri, trambulină normală feminin, finala (Centrul de sărituri cu schiurile Alpesia)
10:30 - Alin Florin Cioancă - Schi fond, sprint clasic masculin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
12:30 - Raluca Strămăturaru - Sanie, simplu feminin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
13:00 - Timea Lorincz - Schi fond, sprint clasic feminin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
13:05 - Eva Tofalvi - Biatlon, 15 km feminin, finala (Centrul de biatlon Alpensia)
13:20 - Cosmin Atodiresei, Ştefan Musei - Sanie, dublu masculin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
03:00 - Dorin Dumitru Velicu - Skeleton, individual masculin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
08:30 - Timea Lorincz - Schi fond, 10 km liber feminin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
13:00 - Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Răzvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu - Biatlon, 20 km individual masculin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
14:30 - Raluca Strămăturaru, Valentin Creţu, Cosmin Atodiresei / Ştefan Musei - Sanie, ştafetă echipe, finala (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
02:30 - Dorin Dumitru Velicu - Skeleton, individual masculin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
08:00 - Alin Florin Cioancă, Paul Constantin Pepene - Schi fond, 15 km masculin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
13:20 - Maria Marinela Mazilu - Skeleton, individual feminin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
04:00 - Ania Monica Germaine Caill - Schi alpin, Super G feminin, finala (Centrul Alpin Yongpyong)
13:20 - Maria Marinela Mazilu - Skeleton, individual feminin, finala (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
03:15 - Alexandru Barbu - Schi alpin, slalom uriaş masculin, finala (Centrul Alpin Yongpyong)
13:00 - Alexandra Ianculescu - Patinaj viteză, 500 m feminin, finala (Patinoarul Gangneung)
13:05 - Mihai Cristian Ţentea / Nicolae Ciprian Daroczi - Bob două persoane masculin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
12:53 - Mihai Cristian Ţentea / Nicolae Ciprian Daroczi - Bob două persoane masculin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
13:50 - Maria Adela Constantin / Andreea Grecu - Bob două persoane feminin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
04:00 - Ania Monica Germaine Caill - Schi alpin, coborâre feminin, finala (Centrul alpin Jeongseon)
13:40 - Maria Adela Constantin / Andreea Grecu - Bob două persoane feminin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
03:15 - Alexandru Barbu - Schi alpin, slalom masculin, finala (Centrul Alpin Yongpyong)
13:15 - Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Răzvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu (sunt acceptaţi patru sportivi din fiecare ţară) - Biatlon, ştafetă 4 x 7,5 km masculin, finala (Centrul de biatlon Alpensia)
02:30 - Dorin Alexandru Grigore, Nicolae Ciprian Daroczi, Levente Bartha, Florin Cezar Crăciun - bob patru persoane masculin, manşele 1 şi 2 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)
07:00 - Paul Constantin Pepene - Schi fond, 50 km mass start clasic masculin, finala (Centrul de schi fond Alpensia)
02:30 - Dorin Alexandru Grigore, Nicolae Ciprian Daroczi, Levente Bartha, Florin Cezar Crăciun - bob patru persoane masculin, manşele 3 şi 4 (Pista olimpică de bob, sanie şi skeleton)