Page 101 of 137 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 2857

Thread: Sezon 2010/2011

  1. #2101
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Murphy e chiar un bun rebounder. E mai bun decat Bosh, clar...caseta nu stie ce zice
    We wont be out-tanked!!!

  2. #2102
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    lebron nu s-a uitat deloc. asta a facut pasa aia atit de spectaculoasa. plus faptul ca da o pasa cu spatele si o pune perfect in miinile aluia.
    Spectaculoasa, dar are in ea si un soi de jignire la adresa lui Dampier. Adica, arunc mingea sub cos, ca Dampier e asa de slow ca e ultimul ca sa se replieze si doarme si acum sub cosh.

    Bibby ar trebui sa fie un plus fata de Arroyo, are mai mult discernamint in a pasa, insa tot nu (mai) e un PG de cistigat championship.
    Insa, cam asta face Miami de citiva ani buni. Aduna jucatori ieftini, bazindu-se pe faptul ca vor veni sa joace cu superstaruri si pentru championships. Dar nu cheltuiesc bani pe jucatori. Adica, un fel de frectie. Ca sa cistigi, trebuie sa investesti.

  3. #2103
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Murphy e chiar un bun rebounder. E mai bun decat Bosh, clar...caseta nu stie ce zice
    nu stiu daca ai zis la misto sau nu...dar murphy daca juca la heat si avea minutele lui bosh avea o medie mai buna. nu stiu cum se prezinta in momentul de fata ( nu prea a jucat anul asta) insa cred ca s-ar descurca ok

  4. #2104
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Spectaculoasa, dar are in ea si un soi de jignire la adresa lui Dampier. Adica, arunc mingea sub cos, ca Dampier e asa de slow ca e ultimul ca sa se replieze si doarme si acum sub cosh.

    Bibby ar trebui sa fie un plus fata de Arroyo, are mai mult discernamint in a pasa, insa tot nu (mai) e un PG de cistigat championship.
    Insa, cam asta face Miami de citiva ani buni. Aduna jucatori ieftini, bazindu-se pe faptul ca vor veni sa joace cu superstaruri si pentru championships. Dar nu cheltuiesc bani pe jucatori. Adica, un fel de frectie. Ca sa cistigi, trebuie sa investesti.
    In ce dumnezeu sa investeasca ? Pe cine sa aduca acum in perioada asta a sezonului ? Pur si simplu iau best available option in momentul asta. Parca ai uitat deodata ce sport e asta si in ce tara se joaca si l-ai confundat cu fotbalul. Crezi ca nu il aduc pe Chris Paul pt ca nu vrea Micky sa investeasca bani pt el ?

  5. #2105
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    In ce dumnezeu sa investeasca ? Pe cine sa aduca acum in perioada asta a sezonului ? Pur si simplu iau best available option in momentul asta. Parca ai uitat deodata ce sport e asta si in ce tara se joaca si l-ai confundat cu fotbalul. Crezi ca nu il aduc pe Chris Paul pt ca nu vrea Micky sa investeasca bani pt el ?
    Pe Larry Hughes
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  6. #2106
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    In ce dumnezeu sa investeasca ? Pe cine sa aduca acum in perioada asta a sezonului ? Pur si simplu iau best available option in momentul asta. Parca ai uitat deodata ce sport e asta si in ce tara se joaca si l-ai confundat cu fotbalul. Crezi ca nu il aduc pe Chris Paul pt ca nu vrea Micky sa investeasca bani pt el ?
    exact acelasi lucru ma pregateam sa spun. sa nu uitam si ca miami are foarte putine piese pentru un trade.s-a incercat cu mike miller insa are contractul destul de mare.

  7. #2107
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    acu esti hater. adica tu care ai jucat bball, si inca tot iti inchipui ca ai chiar asa un unghi mare printre picioare sa i'o dai unuia care e la 5m in spate, exact in maini ? come ooooooooooon !
    exact cum iti zic. pasa lui lebron a fost mai dificila, si asta zic in calitate de om care a jucat ceva basket si inca mai joaca.

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Murphy e chiar un bun rebounder. E mai bun decat Bosh, clar...caseta nu stie ce zice
    http://blacksportsonline.com/home/wp...ow-207x300.jpg

    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Spectaculoasa, dar are in ea si un soi de jignire la adresa lui Dampier. Adica, arunc mingea sub cos, ca Dampier e asa de slow ca e ultimul ca sa se replieze si doarme si acum sub cosh.
    a avut dreptate, nu ?


    acum serios vorbind, era normal ca dampier sa ramina p'acolo. lebron deviase mingea si se dusese dupa ea. tinind cont cit de mare, rapid si atletic e, era de asteptat sa o prinda, asa ca dampier n-avea nici un motiv sa se grabeasca in aparare.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #2108
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    exact cum iti zic. pasa lui lebron a fost mai dificila
    de ce tot insisti sa le compari ? am recunoscut la primul reply ca e pe 3rd si ca ii ia astfel locul lu' Griffin, the "all time 3rd passer ever" ! o fi mai usoara insa nu atat de usoara cum o faci tu sa para

  9. #2109
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nan View Post
    In ce dumnezeu sa investeasca ? Pe cine sa aduca acum in perioada asta a sezonului ? Pur si simplu iau best available option in momentul asta. Parca ai uitat deodata ce sport e asta si in ce tara se joaca si l-ai confundat cu fotbalul. Crezi ca nu il aduc pe Chris Paul pt ca nu vrea Micky sa investeasca bani pt el ?
    Un lucru te rog: Nu da prea tare, ca sa nu-mi spargi dintii din fata.

    Daca citeai cu atentie, ma refeream la ultimii ani si nu la momentul asta.
    Noua si personala si comparatia cu fotbalul. Doar ca in afara campionatelor mondiale, nu am mai vazut fotbal de vreo 20 de ani.
    Last edited by Jason Kidd; 2nd March 2011 at 01:06.

  10. #2110
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    a avut dreptate, nu ?
    Sigur ca a avut, pasa este geniala. Si Chris Bird a dat una la fel acum vreo 20 de ani.
    Si nu sint ceea ce se numeste un Lebron hater, din contra, il recunosc ca unul din marii bb players din istoria NBA-ului. But you know that.

  11. #2111
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    nu stiu daca ai zis la misto sau nu...dar murphy daca juca la heat si avea minutele lui bosh avea o medie mai buna. nu stiu cum se prezinta in momentul de fata ( nu prea a jucat anul asta) insa cred ca s-ar descurca ok
    da koko, am vorbit serios.

    caseta de data asta nu s-a interesat si uite ca ii e rusine sa recunoasca ca a cam gresit. murphy a avut medii foarte bune la rebounds in ultimii doi ani cu Pacers
    plus ca high percentage 3p shooter. ar fi perfect la heat, cu bosh si el, shotblockerii adversi ar fi atrasi afara din caciula. mai mult spatiu pt LBJ si wade
    We wont be out-tanked!!!

  12. #2112
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  13. #2113
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu te uita stramb la el...ca are dreptate
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  14. #2114
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    eh, i se mai intampla chiar si lui cate'o data

  15. #2115
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    dupa ce au pierdut cu cavs...lakers iar joaca ca dracu... cu wolves de data asta. 1 pas inainte...1 inapoi
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #2116
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    @ jaymz vs caseta. sunt chestii diferite.

    caseta....poate e mai dificila pentru tine...sau pentru ca esti homer. depinde de fiecare jucator in parte.
    am jucat destul de mult baschet la viata mea(de performanta...ca restu nu se pun)....si pot sa zic ca am vazut jucatori care dadeau no look pass de nu stiai unde au dat-o...dar daca ii puneai sa dea o pasa pe contra atac....o dadeau in tribune.

    mie de exemplu...mi se pare mai dificil ce a facut rose pentru ca e in viteza

    aia a lui wade mi se pare cea mai grea. aici cred ca pentru toata lumea ar trebui sa fie asa(dar cine stie)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  17. #2117
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    merci pt support insa homerul sunt tot eu ... daca te uiti atent pe thread e plin de bulls/rose, iar de heat nu s'a zis exact nimic tot sezonul

    ...

    nyk @ orl, are you KIDDIN me ?! 97 FT attempts (record de sezon) din care billups 20, d12 cu 17 si amar'e cu 14 (mai mult de jumatate)
    Last edited by Jaymz; 2nd March 2011 at 05:04.

  18. #2118
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Kidd 3ple 2ble care, apropos, are la viata lui cel putin o duzina de pase mai bune decat ale aluilalt

  19. #2119
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    Un lucru te rog: Nu da prea tare, ca sa nu-mi spargi dintii din fata.

    Daca citeai cu atentie, ma refeream la ultimii ani si nu la momentul asta.
    Noua si personala si comparatia cu fotbalul. Doar ca in afara campionatelor mondiale, nu am mai vazut fotbal de vreo 20 de ani.
    stii ca iti respect parerile, dar de data asta gresesti grav. daca aduceau jucatori (trades sau otherwise) anii trecuti, nu mai aveau cap space sa aduca acum pe wade, lebron, bosh.

    riles a avut un plan pe mai multi ani, plan pe care l-a conceput cel putin in 2008, daca nu deja in 2007, si pe care l-a executat la perfectie. sunt sigur ca planul lui nu s-a oprit in vara lui 2010, ci ca in 2011 avea de gind sa mai aduca jucatori. sa vedem ce se va intimpla cu noul CBA insa, care ar putea afecta planurile lui riles.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #2120
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    da koko, am vorbit serios.

    caseta de data asta nu s-a interesat si uite ca ii e rusine sa recunoasca ca a cam gresit. murphy a avut medii foarte bune la rebounds in ultimii doi ani cu Pacers
    plus ca high percentage 3p shooter. ar fi perfect la heat, cu bosh si el, shotblockerii adversi ar fi atrasi afara din caciula. mai mult spatiu pt LBJ si wade
    lol @ "nu s-a interesat". il stiam pe murphy ca e bun rebounder dinainte sa apari tu pe forum. de asta l-am luat un an si la fantasy

    insa eu am zis ceva, tu ai raspuns altceva.
    am zis ca murphy jucind C la heat nu va ajuta cine stie ce. n-am zis ca nu e/a fost mai bun rebounder decit bosh. m-am uitat "strimb" la tine pt ca ai zis ca "nu stiu ce spun", nu pt ca ai zis ca murphy e mai bun rebounder decit bosh. de fapt nu ar trebui sa-l compari cu bosh, pt ca teoretic vor juca impreuna pe teren. ar trebui sa-l compari cu joel/Z/dampier

    o problema la heat e ca sistemul defensiv al lui spoelstra ii lasa pe PF si C out of position pt rebounds. o alta problema e ca bosh e prea light si e usor impins la o parte, joel la fel, iar Z si dampier sunt prea inceti.

    muprhy, la fel ca bosh si joel, va fi un pic undersized. de multe ori heat pierd recuperari defensive (adica ofera off reb) cind un big advers (perkins, hibbert sunt 2 exemple) fie le "fura" pozitia PF si C lui heat, fie, fiind mai inalti, prind mingea de deasupra capetelor lor sau fac back-tap catre coechipierii lor.

    in plus, cind vorbesti de reb/game ale lui murphy la indiana, uita-te si la pace. pace mai rapid = mai multe posesii pe meci = mai multe available rebounds. DIN NOU, nu zic ca murphy nu a fost/e mai bun rebounder decit bosh, insa trebuie sa pui stats in context. nu mai zic ca inainte de indiana murphy a facut reb alea jucind pt gsw - nu tocmai cele mai slow paced teams din liga.

    si daca vorbim de rebounds, un indicator mai bun decit reb/game s-ar putea sa fie reb% (procentul de recuperari prinse de jucatorul respectiv fata de numarul total de recuperari disponibile)

    vezi la "advanced stats" la trb%
    http://www.basketball-reference.com/...murphtr01.html
    http://www.basketball-reference.com/.../boshch01.html

    pe cariera murphy 16.1, bosh 14.7
    daca tii cont ca murphy are 31 de ani si deci nu mai e asa atletic ca acum citiva ani ...

    era sa zic "dar vom vedea", numai ca murphy merge la celtics. dar chiar si la celtics vom vedea cit de bine recupereaza.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #2121
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    merci pt support insa homerul sunt tot eu ... daca te uiti atent pe thread e plin de bulls/rose, iar de heat nu s'a zis exact nimic tot sezonul

    ...

    nyk @ orl, are you KIDDIN me ?! 97 FT attempts (record de sezon) din care billups 20, d12 cu 17 si amar'e cu 14 (mai mult de jumatate)
    geeeeeeeeeez, nu mai poate omul sa-si exprime o opinie, ca e homer.

    daca as fi homer, as fi homer la alte *****uri, nu la o pasa, for fucks sake. dar in fine, uite: sunt io homer. pasa lui rose e cea mai grea din toate timpurile, aia a lui lebron o face si un toddler.
    fericit ?

    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •