View Poll Results: pronostic

Voters
55. You may not vote on this poll
  • 1

    37 67.27%
  • x

    8 14.55%
  • 2

    10 18.18%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 285 of 285

Thread: Etapa 24: CFR Cluj - Farul Constanța

  1. #274
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    "Dorsin era mai aproape de poartă decît ultimul fundaș al Farului. Asistentul trebuia să ridice fanionul"
    Dan Lăzărescu, fost arbitru FIFA

    "A fost ofsaid doi metri la Dorsin! Cei de la CFR nu mai zic acum nimic despre arbitraje potrivnice?"
    Adrian Ilie, manager sportiv Steaua


    mare ******* mai e si muresan asta mult peste porcea
    Schimba nickul in Ecou_Best_ Lazialul
    Corect, cred ca ar trebuii condamnat la munca corectionala si trimis sa-si ispaseasca pedeapsa lund lectii de moralitate si conduita perfecta de la....Becali
    Last edited by MagicTouch; 20th March 2008 at 11:55.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  2. #275
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eye_Kyu View Post
    Avem tara pe care o meritam...hotul striga hotul...stelistii acuza pe CFR de furt cand ei MECI DE MECI fura...incredibil....chiar nu va e rusine????????
    sau cfristii acuza stelistii de hotie cand ei au fost ajutati de arbitraj in jumatate din meciurile campionatului, incredibil


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #276
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    sau cfristii acuza stelistii de hotie cand ei au fost ajutati de arbitraj in jumatate din meciurile campionatului, incredibil
    Hai sa le taiem capul la aia care au furat (DACA AU FURAT) un an. Propun drept calai pe aia care au furat fotbalul romanesc 40 de ani. In felul asta dreptatea va fii servita .
    Nu incerc sa argumentez ca doua rele fac un bine. Totusi, unii au trebuii sa o lase mai moale cu acuzatiile cand ei, intr-o tara corecta ar avea un cazier de....doua camioane. Corectie, intre tara civilizata nu ar fii putut fura in halul asta si atat timp.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  4. 20th March 2008, 13:22

  5. #277
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Dolly ( n-o sa-ti zic oaie ca nu e frumos ), noi nu am acuzat la meciurile precedente ale stelei ca ar fi gresit arbitrul in favoarea voastra, ci ca ar fi furat in favoarea voastra... Intelegi diferenta ?.. Una este o faza in care mingea ricoseaza ca la biliard si iti dai seama dupa doua reluari ce s-a intamplat si alta cand da cu creanga in minge in mijlocul careului, cu arbitrul la 10 metri de faza si nu se fluiera nimic...
    Zi mi incapatanat, dar campionatul se joaca pe puncte iar voi ati castigat mult mai multe decat noi pe baza arbitrajului.Eu nu s printre cei care va judeca prin prisma etniei finantatorului, in schimb ma scarbeste ipocrizia unora dintre conducatorii vostri.
    VINDE PLEACA MORI!

  6. #278
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    asta a fost un meci cum n-o sa mai faca farul decat la anul, tot cu o contracandidata a stelei. cred ca au primit o motivatie extraordinara de la patronul alora, probabil a fost o prima mai mare decat au aia pentru meciul din seara asta. dupa prima repriza mi s-a facut scarba de fotbalul romanesc, in a doua mi-am mai revenit si am zis ca exista totusi un dumnezeu, ala adevarat, nu ala cumparat de cavalerul luminii
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  7. #279
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    e slab rau de tot arbitrajul de la noi ... si pe deasupra se mai fac si presiuni
    oricum cred ca fiecare a beneficiat la randul lor de un mic ajutor care s-a vazut pe undeva
    asa ca ar face bine toti sa taca din gura
    [B]Jimmy[/B]

  8. #280
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    La faza cu hentul eu nu mi-am putut da seama ca a fost sau nu. Ce am vazut e ca mingea a sarit intre mina stinga si cea dreapta, miinile lui Ruiz erau usor in fata nu erau lipite de corp. Mingea era acoperita de mina stinga dupa cadrele aratate. Dar am vazut ca mingea ia atins coapsa, daca va uitati inca o data si opriti cadrul o sa vedeti ca mingea ii atinge corpul sub mina stinga se vede destul de discret, dar in acelasi timp ii poate atinge si mina dreapta, dar nu se vede pentru ca e din profil nu din fata imaginea. Nu stiu de ce striga unii ca a fost hent ca din imagine nu se vede efectiv. Ar trebui un alt unghi sa infirme sau sa confirme acest lucru. Raspunsul exact dupa imaginile date cel putin de Fanatic este ca NU SE VEDE sau NU STIM. Asta ca sa fim corecti.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  9. #281
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Vai,dar cata promptitudine....cer sanctionarea moderatorului care a inchis topicul!Aiurea...doar nu va "mancati" intre voi...
    Ofsaid de 1 metru...imi aduce aminte de "fanta de lumina"

  10. #282
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Hai sa linistim apele odata pentru totdeauna si sa-i linistim pe cei cu banuieli.
    DA, a fost hent la Ruiz. Da, a fost offside la Dorsin. Da, CFR a aranjat toate meciurile, a blatuit toti arbitri, a furat tot campionatul. La anul va fii randul lui Iancu. Adica au facut si vor face ce se face in fotbalul romanesc de peste 40 de ani. Oh... va deranjeaza ca sa schimbat "decorul"? Ca pomana numai vine tot timpul in acelasi sac? Cry baby, cry!! Va tot plangeti si va tot milogiti cand pe istoria si "traditia" unor cluburi din Romania ar trebuii sa scrie caz DNA de ani buni de zile.
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  11. #283
    Dr. Kreier
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    NW Pacifica
    Posts
    973
    Reputatie
    1
    In seara asta CFRul a pierdut campionatul, este 03/20 si ciobanski bitch e de neoprit la platane, nu cred ca la jocul actual putem bate vasluiul si urziceniul ca sa nu mai vorbim de dinamo la bukale, locul 2 scrie pe voi! Este o porkarie tot ceea ce se intampla in mizeria cu capitala la bukale! rusine, sper in secesiune!
    Dr. Kreier rules his wide open world, don't put up with him 'cause he'll make you feel like a piece of shit!!!

  12. #284
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    la fel ca toti bozgorii ....stim stim....

  13. #285
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Location
    United States
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Etapa 24: CFR Cluj - Farul Constanța

    Liderul CFR Cluj s-a impus miercuri cu scorul de 2-1 în fața echipei Farul Constanța, în etapa a 24-a a Ligii I, după ce oaspeții au condus meciul până în minutul 60, transmite corespondentul NewsIn.

    CFR CLUJ-FARUL CONSTANȚA 2-1 (Dorsin 60, Trică 77/Todoran 7)

    CFR Cluj: Nuno Claro - Tony, Sandberg, Sousa Galiassi, Dorsin - Trică, Minteuan (Peralta 71), Dani, Culio - Semedo (Dubarbier 58), Ruiz (Anca 88). Antrenor: Ioan Andone

    Farul: Vlas - Pătrașcu, Barbu, Șchiopu, Maxim - Băcilă, Voiculeț, Todoran, M. Nae (Mendy 67) - Gerlem (E. Nanu 42), Chico. Antrenor: Ion Marin

    Cartonașe galbene: Ruiz 56, Tony 66 / Barbu 45, Todoran 47, Maxim 59, Voiculeț 70

    Arbitri: Victor Berbecaru - Sebastian Gheorghe, Zoltan Szekely

    Stadion: Constantin Rădulescu; Spectatori: 8000

    Cum s-au marcat golurile:

    0-1, min. 7: Dinu Todoran deschide scorul cu o lovitură de cap, după o eroare a lui Galiassi.

    1-1, min. 60: Dorsin, în poziție suspectă de ofsaid, introduce cu latul balonul în poarta lui Vlas, după mai multe greșeli consecutive ale apărării constănțene.

    2-1, min. 77: Trică șutează în poarta lui Vlas după o pătrundere a lui Dubarbier pe stânga și o pasă întoarsă către căpitanul clujenilor.

    În minutul 35 gazdele au înscris prin Diego Ruiz, dar golul a fost anulat din cauza unui henț al argentinianului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •