View Poll Results: pronostic

Voters
55. You may not vote on this poll
  • 1

    37 67.27%
  • x

    8 14.55%
  • 2

    10 18.18%
Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 232 to 252 of 285

Thread: Etapa 24: CFR Cluj - Farul Constanța

  1. #232
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLEX_U_1919 View Post
    ai avut dreptate
    Din nou cfr castiga 3 puncte cu ajutorul arbitrilor
    ungurilor
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #233
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ba taratura ai fo la meci?
    n-am fost! mint aici sa par microbist caruia-i pasa! de ce intrebi? :floare:
    ps: hard> se cheama civilizatie... la londra cum e?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #234
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    si eu daca as fi asistent roman in campionatul ungariei ,as tine cu echipa care are o legatura catusi de mica cu Romania .

  4. #235
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    n-am fost! mint aici sa par microbist caruia-i pasa! de ce intrebi? :floare:
    ps: hard> se cheama civilizatie... la londra cum e?
    la Liverpool se sta in picioare
    la voi este vorba de altceva,suntem in Balcani

  5. #236
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    hai sa nu exageram...eu din tribuna am vazut ca-i offside...
    Eu am vazut meciul pe magnificul site ligaonline.ro... asa ca s-ar putea sa fi fost mai greu sa-mi dau seama. In fine, raman la parerea ca, desi a fost offside, se putea valida golul, offsideul fiind la limita. Cat despre jocul CFRului... nu mai am ce spune. Am ramas mut in prima repriza, eram sigur ca ne-o furam cu Farul dar ma bucur ca m-am inselat. Oricum, partea "buna" este ca Dorsin a jucat super bine si si-a dovedit calitatile de jucator de CL. In schimb Tony a fost un fel the Champs Elysee pt. Farul. L-au intros farisiti cum a vrut ei. De Souza este, asa cum m-am asteptat, penibil. Asta e genul de jucator care nu face nimic in teren dar nici nu gafeaza evident. In schimb atunci cand gafeaza se vad calitatiile lui indoielnice.

    La mijloc nu prea mai avem ce comenta. NU INTELEG de ce nu-l baga Andone pe Peralta. A jucat bine cu FC Brasov, a jucat bine si acum in utlimele 20 de minute, si noi incepem cu Minteuan si Dani? Dani nu se regaseste inca de la meciul cu Poli ce sa mai vorbim de meciurile cu Steaua sau Ceahlaul. Ruiz e si el pe cat se poate de penibil, zici ca joaca baschet, nu fotbal.

    In fine sa speram ca nu ne-o luam prea rau la Iasi si ne putem intoarce macar cu un punct, daca nu chiar toate trei. Daca Semedo nu-si revine in forma si daca Dorsin gafeaza din nou, fiindca cel mai probabil el va juca pe stanga la Iasi dupa ce a fost suspendat Tony, atunci putem spune bye-bye CL-ului.

  6. #237
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLEX_U_1919 View Post
    ai avut dreptate
    Din nou cfr castiga 3 puncte cu ajutorul arbitrilor
    Voi ar trebui sa va bucurati ca am batut o contracandidata a voastra la retrogradare.

    Despre meci nu sunt multe de zis. Victoria e meritata chiar daca primul nostru gol a fost marcat din offside si in prima repriza am avut un gol anulat (chiar am dubii daca a fost hent sau jucatorul nostru a preluat mingea cu burta).

  7. #238
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Totusi e bine ca am facut liderul de moment al Ligii sa traga de timp si sa se bucure enorm la sfarsit ca au invins echipa de pe un nemeritat loc 12.
    Tragerile de timp a facut echipa voastra pina ati primit si golul 2! Jucatorii nostrii nu s-au tavalit pe jos, nu au simulat aiurea cum au facut jucatorii vostri, au tinut mingea in teren, numai nu ati fost capabili sa il luati si sa inchegati un atac! Multe echipe mici cred ca daca trag de timp scot echipa adversa din joc, dar uita ca si ei ies din joc cam tot asa!

  8. #239
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    n-am fost! mint aici sa par microbist caruia-i pasa! de ce intrebi? :floare:
    ps: hard> se cheama civilizatie... la londra cum e?
    poi nu frumos te-am intrebat alalta daca meri la meci ca vreau si eu sa vin?
    si ai zis ca nu meri, trombonistule

    ni nu mai pove cu tine :limba:

  9. #240
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Felicitari CFR
    9 puncte fata de...aia (laurdog dau o pt. copyright ), maine vor ramane 8 fata de Rapid! Deci...aproape campioni!

  10. #241
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    un lucru e clar:campionatul va fi castigat de cine pulseaza mai mult.e miza prea mare,prea multi banii in joc ca sa se lase la valoarea echipei sau jucatorilor.asa cum nu e posibil sa nu vezi cum pune ala mana in careu pe minge si sa nu dai nimic,asa cum nu vezi offside cand il vede si ala din tribuna asa nu ar trebui sa ne mai gandim ca doar o echipa e avantajata.este ajutata echipa care da mai mult.spre ghinionul ciobanului au aparut si altii care au bani si el asta nu concepe.
    mi se pare aberant sa nu tii cu cfr ca e echipa ungurilor(apropo,joaca vreun ungur la cfr?).nimic mai fals.poate a portughezilor,sau a sudamericanilor.nici chelsea nu e echipa rusilor;cred ca mai important e ca echipa care ajunge in CL sa nu repete istoria stelei de data trecuta cand a terminat chiar si in urma slaviei praga.
    macar de ar ajunge o echipa din ROMANIA cu patron de orice nationalitate si sa faca senzatie in CL.asta sa ne fie problema:sa treaca ei(care o fi) de grupa si sa zica lumea fotbalistica:ce naspa de ei:au patron ungur si sunt din romania

  11. #242
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    noi nu am acuzat la meciurile precedente ale stelei ca ar fi gresit arbitrul in favoarea voastra, ci ca ar fi furat in favoarea voastra... Intelegi diferenta ?.. Una este o faza in care mingea ricoseaza ca la biliard si iti dai seama dupa doua reluari ce s-a intamplat si alta cand da cu creanga in minge in mijlocul careului, cu arbitrul la 10 metri de faza si nu se fluiera nimic...
    deci greselile facute in favoarea voastra sunt mai elegante pt voi se greseste, pt noi se fura, desi pana la urma rezultatul se dovedeste a fi acelasi... si nu ma refer doar la acest meci, lucrul asta l-ai spus si inainte
    hai sa ne certam pentru cine se greseste... mai "frumos"
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #243
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    poi nu frumos te-am intrebat alalta daca meri la meci ca vreau si eu sa vin?
    si ai zis ca nu meri, trombonistule

    ni nu mai pove cu tine :limba:
    Zici ca suntem pe chat, nu pe un forum de sport!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  13. #244
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Insa ce dreaq, cum naiba poti sa validezi un gol cand portarul e trantit de dica pe linia portii - asta nu inteleg.
    depaseste cu mult ce-am vazut in fotbal. cea mai josnica si abjecta eroare din istoria fotbalul romanesc.
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    adevarat ... CFR-ul a avut cateva partide in care a beneficiat de niste erori ale arbitrajului ... dar fata de ce JAPCA , fata de ce HOTII face ciobanul din ghencea , pot spune ca cfr-istii sunt mielusei ....
    Voua chiar nu va e jena sa incepeti iar cu placa stricata dupa meciul vostru de azi cu Iasi. Cat tupeu, incredibil.
    Scuze, dar era un offtopic generalizat aici. Auzi la el, cateva partide... doua doar in 2008, in tur o duzina. La Steaua cate au fost ?

    OT : Nu va agitati degeaba, clujenii vor lua campionatul, chiar Paszkany recunoaste ca are destule resurse de a contracara <butoanele> adversarilor. Nu va faceti iluzii. Azi a fost inca o demonstratie. Dupa cea cu Buzaul.

  14. #245
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    deci greselile facute in favoarea voastra sunt mai elegante pt voi se greseste, pt noi se fura, desi pana la urma rezultatul se dovedeste a fi acelasi... si nu ma refer doar la acest meci, lucrul asta l-ai spus si inainte
    hai sa ne certam pentru cine se greseste... mai "frumos"
    dede>sarumana! cum sa fac o analogie???
    aha...:
    ce parere ai despre retina infinit de albastra al lui yoyo, care nu mai vorbeste cu mine?
    neibar>hai zi-mi macar ca nu-s pe ignore list: TEST

    servus m8k!
    vezi ca subforumul nostru-i varza! vezi de niste pesticide
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  15. #246
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Totusi e bine ca am facut liderul de moment al Ligii sa traga de timp si sa se bucure enorm la sfarsit ca
    au invins echipa de pe un nemeritat loc 12.
    sunt de acord cu tine ca locul 12 este nemeritat ... dupa parerea mea , farul merita locul 18
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  16. #247
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    Dolly ( n-o sa-ti zic oaie ca nu e frumos ), noi nu am acuzat la meciurile precedente ale stelei ca ar fi gresit arbitrul in favoarea voastra, ci ca ar fi furat in favoarea voastra... Intelegi diferenta ?.. Una este o faza in care mingea ricoseaza ca la biliard si iti dai seama dupa doua reluari ce s-a intamplat si alta cand da cu creanga in minge in mijlocul careului, cu arbitrul la 10 metri de faza si nu se fluiera nimic...
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    deci greselile facute in favoarea voastra sunt mai elegante pt voi se greseste, pt noi se fura, desi pana la urma rezultatul se dovedeste a fi acelasi... si nu ma refer doar la acest meci, lucrul asta l-ai spus si inainte
    hai sa ne certam pentru cine se greseste... mai "frumos"
    Cred ca ti-am raspuns mai sus; in plus, daca arbitrul avea tema nu ne anula golul marcat de Ruiz.

    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    un lucru e clar:campionatul va fi castigat de cine pulseaza mai mult.e miza prea mare,prea multi banii in joc ca sa se lase la valoarea echipei sau jucatorilor.asa cum nu e posibil sa nu vezi cum pune ala mana in careu pe minge si sa nu dai nimic,asa cum nu vezi offside cand il vede si ala din tribuna asa nu ar trebui sa ne mai gandim ca doar o echipa e avantajata.este ajutata echipa care da mai mult.spre ghinionul ciobanului au aparut si altii care au bani si el asta nu concepe.
    mi se pare aberant sa nu tii cu cfr ca e echipa ungurilor(apropo,joaca vreun ungur la cfr?).nimic mai fals.poate a portughezilor,sau a sudamericanilor.nici chelsea nu e echipa rusilor;cred ca mai important e ca echipa care ajunge in CL sa nu repete istoria stelei de data trecuta cand a terminat chiar si in urma slaviei praga.
    macar de ar ajunge o echipa din ROMANIA cu patron de orice nationalitate si sa faca senzatie in CL.asta sa ne fie problema:sa treaca ei(care o fi) de grupa si sa zica lumea fotbalistica:ce naspa de ei:au patron ungur si sunt din romania
    Poti fi sigur de un lucru: orice echipa romaneasca merge in CL o sa fie ciuca batailor; indiferent ca va fi CFR, Steaua, Rapid, Poli sau Dinamo.
    Poate nu as fi asa de pesimist daca CFR ar juca cum ne-a obisnuit in tur...

  17. #248
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    De data aceasta, Cfr a scapat , dar daca va continua asa, o sa piarda puncte.

  18. #249
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    frumos meci
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #250
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lion Marius View Post
    De data aceasta, Cfr a scapat , dar daca va continua asa, o sa piarda puncte.
    :
    du-te ma, ce nick ti-ai tras
    las mai marius, ca la tatzi ni greu...rugineste si inoxu in tara asta

    on toppic: felicit cei peste "10.000" de suporteri constanteni care minute bune au dominat fonic gruia
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  20. #251
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwishh View Post
    Cred ca ti-am raspuns mai sus; in plus, daca arbitrul avea tema nu ne anula golul marcat de Ruiz.


    Poti fi sigur de un lucru: orice echipa romaneasca merge in CL o sa fie ciuca batailor; indiferent ca va fi CFR, Steaua, Rapid, Poli sau Dinamo.
    Poate nu as fi asa de pesimist daca CFR ar juca cum ne-a obisnuit in tur...
    din pacate asa este.si eu speram la "altceva" din partea cfr ului.sper sa si revina la forma din tur ca "ungurul" ala pare dispus sa faca ceva bun,numai sa apara si rezultate.

  21. #252
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Zici ca suntem pe chat, nu pe un forum de sport!
    asa si? am vorbit aici de gradinarit sau de retete de prajituri?
    ori nu mai ai de ce te lega? acum nu mai faci scandal ca e greseala de arbitraj, viciere de rezultat si draci beliti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •