Page 396 of 397 FirstFirst ... 296346386394395396397 LastLast
Results 8,296 to 8,316 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #8296
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    http://www.intlgymnast.com/index.php...ews&Itemid=166

    'Melnikova, the 2016 Russian national champion, has been struggling with a hamstring injury, and though she is expected to compete, she will be forced to water down her routines. Paseka, a member of Russia's silver-medal team from the 2012 Olympics and the reigning world champion on vault, injured her back in practice and is questionable.'

    E clara treaba si cu Rusia la JO..

  2. #8297
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Interesanta batalia pentru podium anul acesta. De-abia astept sa inceapa concursul.

  3. #8298
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Interesanta batalia pentru podium anul acesta. De-abia astept sa inceapa concursul.
    Da, da - va fi interesant. Vad ca nici China nu se agita prea tare. Inlocuiesc gimnasta accidentata cu o rezerva care nu face AA.

    http://www.intlgymnast.com/index.php...ews&Itemid=166

    Si un prim draft de program, speram la mai multe detalii. Sunt curioasa daca Cata va face AA, pentru ca eu asa cred. De ce s-a chinuit altfel pt paralelul acela?....competitia cu Larisa cred ca era trasata de mult. Tind sa cred ca acel loc era pt o gimnasta de AA si atunci a trebuit sa se reorienteze.

    Daca simte ca poate, sper sa incerce AA, daca imi amintesc Sandra la Londra a iesit pe locul 5 la AA si cu un paralel mai bun cine stie unde ar fi fost.

    Alfel, sper ca va stapani barna si va gasi varianta castigatoare. Am auzit-o la Europene in direct la TV despre depasirea timpului, spunea "Nu am ce sa fac, dureaza mult". Offf, sper sa tot repete o varianta finala zilele astea ca daca inca mai compune si schimba exercitiul mi-e greu sa cred ca il va stapani si la nivel de timp in finala! Sa ma contrazici Cata si succes!

    Curaj Larisa! Esti o mare campioana si gimnastica nu se termina la RIO!

    http://www.intlgymnast.com/index.php...632&Itemid=322

  4. #8299
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Cata la sol e posibil sa prezinte un exercitiu diferit cu dificultate crescuta altfel nu vad de ce ar antrena Chusovitina de ex.
    Si la BB poate executa combinatii care sa creasca valoarea dar cu conditia de a se incadra in timp.
    Cu paralelele ramine de vazut, ce iesire ar putea avea, cea prezentata in 2004? Ce nota de plecare ar avea acum acel exercitiu?

  5. #8300
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    si ca intotdeauna, deriva totala din gimnastica se raspindeste si asupra fanilor si ei incep sa viseze cai verzi pe pereti cu // pt cata si de ce nu podium la aa pt ea. tuaaaaaaaaaaamne fereste-ma de prosti.

  6. #8301
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Nu cred, sincer, ca Ponor o sa facă paralele. Timpul a fost scurt și pentru ea și a stat și pe tușă ceva... Nici Chuso aia nu arata splendid, o vor depuncta la execuție.
    Eu nu îmi fac speranțe. Și-așa nu-mi vine sa cred ca unde acum 4 ani ne gândeam la aur, acum am ajuns sa nu avem echipa calificata...

  7. #8302
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Eu mi as dori sa califice la individual si sa intre larisa in finala. Oare regulamentul e așa restrictiv?ar fi fain ca lari sa facă individual si catalina finalele si sa plece fiecare cu cate o medalie. Sunt prea optimistă asa-i?

    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nu cred, sincer, ca Ponor o sa facă paralele. Timpul a fost scurt și pentru ea și a stat și pe tușă ceva... Nici Chuso aia nu arata splendid, o vor depuncta la execuție.
    Eu nu îmi fac speranțe. Și-așa nu-mi vine sa cred ca unde acum 4 ani ne gândeam la aur, acum am ajuns sa nu avem echipa calificata...

  8. #8303
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Eu mi as dori sa califice la individual si sa intre larisa in finala. Oare regulamentul e așa restrictiv?ar fi fain ca lari sa facă individual si catalina finalele si sa plece fiecare cu cate o medalie. Sunt prea optimistă asa-i?
    Esti prea visatoare sau prea educata in stil romanesc. Regulamentul e regulament si toata lumea il respecta ca atare. Ori e Larisa, ori e Catalina, daca era o echipa iti puteai permite orice fantezie despre cine si unde poate concura.

  9. #8304
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Catalina face 4 aparate la Rio, a declarat intr-un interviu la DolceSport. Cred ca isi dorea sa nu existe discutii cu faptul ca ea nu face 4 aparate precum Larisa, probabil a fost ambitia ei asta.

  10. #8305
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    Catalina face 4 aparate la Rio, a declarat intr-un interviu la DolceSport. Cred ca isi dorea sa nu existe discutii cu faptul ca ea nu face 4 aparate precum Larisa, probabil a fost ambitia ei asta.
    Acum sincer vorbind corect ar fi sa intre in concurs o gimnasta de 4 aparate. Ca ia un 9-10-11 nu ar fi o nenorocire la ce note obtinem noi la paralele, dar macar arata ca joaca corect.

  11. #8306
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Acum sincer vorbind corect ar fi sa intre in concurs o gimnasta de 4 aparate. Ca ia un 9-10-11 nu ar fi o nenorocire la ce note obtinem noi la paralele, dar macar arata ca joaca corect.
    Hai sa fim serioși cu jucatul corect. Asa pot si eu sa fac un // de zece. Cum naiba sa zici ca e corect? Daca va face va fi o gogonata de tip romanesc ca și ăștia cu lari la aa și cata la finale. Tuaaaaaamneeeeee.

  12. #8307
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    E oficial Cata face 4 aparate in calificari. Sa dea Domnul sa prinda o zi buna si mai ales sa poata fizic sa duca un asemenea concurs.

  13. #8308
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exact ! Orice ar face la paralele important e sa nu se accidenteze sau o eventuala ratare sa nu o facă sa se simtă stresata la bârnă astfel încât sa își rateze exercițiul.
    faină emisiunea de la Tvr cu sandra, monica roșu si Andreea Răducan
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    E oficial Cata face 4 aparate in calificari. Sa dea Domnul sa prinda o zi buna si mai ales sa poata fizic sa duca un asemenea concurs.

  14. #8309
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    ce aberatie sa faca AA, de parca nu avea destule de pus la punct

  15. #8310
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    ce aberatie sa faca AA, de parca nu avea destule de pus la punct
    Ea a menționat ca e doar pentru a ramane încălzită ca ar diferență prea mare intre momentul intrării la sol si cel la bârnă
    Andreea Răducan chiar a precizat ca din punctul ei de vedere trebuie sa facă bârnă si sol si sa își perfecționeze execuțiile caci aici are sansa la medalii.
    FazA e ca Alexoi a menționat ca ex la paralele valorează 11 acum si atunci nu prea vad rostul..

  16. #8311
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Ea a menționat ca e doar pentru a ramane încălzită ca ar diferență prea mare intre momentul intrării la sol si cel la bârnă
    Andreea Răducan chiar a precizat ca din punctul ei de vedere trebuie sa facă bârnă si sol si sa își perfecționeze execuțiile caci aici are sansa la medalii.
    FazA e ca Alexoi a menționat ca ex la paralele valorează 11 acum si atunci nu prea vad rostul..
    Ba faza e ca gimnastica romana s a tâmpit. Auzi la ei cu ce le iese din gura. E mai mult decât clar ca sistemul e într-o vrie plata și gagii încearcă toate butoanele. Tuaaaaaamne.

  17. #8312
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Ca s-a timpit stim cu totii dar mie mi se rupe inima cind o vad pe Larisa antrenindu-se intr-o sala de fitness oarecare, chiar nu este posibil ca o rezerva sa se antreneze in conditii decente?
    Daca stia chestia asta mai facea deplasarea?
    Oare rezervele din Rusia, China sau USA tot asa se antreneaza?
    Last edited by AntoniaA; 3rd August 2016 at 14:45.

  18. #8313
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Sincer mi se pare o tâmpenie. Paralele ala nu a fost testat pe nicăieri. Cum e dacă ratează și o sa o afecteze pentru celelalte aparate? Sau și mai rău, dacă se accidentează?
    Eu înțeleg ca ambiția ei e sa justifice de ce a fost trimisa în locul Larisei, dar mi se pare un risc absolut inutil.
    No comment pentru antrenamentul Larisei în sala de fitness... E frumos dar pana la urma la palmaresul ei eu nu as fi acceptat sa fac deplasarea din postura de rezerva.

  19. #8314
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Sincer mi se pare o tâmpenie. Paralele ala nu a fost testat pe nicăieri. Cum e dacă ratează și o sa o afecteze pentru celelalte aparate? Sau și mai rău, dacă se accidentează?
    Eu înțeleg ca ambiția ei e sa justifice de ce a fost trimisa în locul Larisei, dar mi se pare un risc absolut inutil.
    No comment pentru antrenamentul Larisei în sala de fitness... E frumos dar pana la urma la palmaresul ei eu nu as fi acceptat sa fac deplasarea din postura de rezerva.
    Dar nici pe tine nu te trage la răspundere cind se rupe Cata si lari da din buze la București. Asta nu înseamnă că cineva chiarda raspundere la ggimnastica.

  20. #8315
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Dar nici pe tine nu te trage la răspundere cind se rupe Cata si lari da din buze la București. Asta nu înseamnă că cineva chiarda raspundere la ggimnastica.
    ce vrei sa spui?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  21. #8316
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •