Page 394 of 397 FirstFirst ... 294344384392393394395396 ... LastLast
Results 8,254 to 8,274 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #8254
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    Eu zic ca vor fi Biles, Raisman, Douglas, Hernandez si Kocian. Acum nu stiu care e treaba cu Nichols?
    Ai zis bine!
    http://www.usatoday.com/story/sports...glas/86930014/
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #8255
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Am urmarit concursul. Douglas nu merita sa fie in echipa! O sansa in plus pentru China daca se hotarasc sa nu ma rateze stupid.

  3. #8256
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florik2000 View Post
    Am urmarit concursul. Douglas nu merita sa fie in echipa! O sansa in plus pentru China daca se hotarasc sa nu ma rateze stupid.
    Chiar si cu Douglas in forma de acum ... pare un pic instabila , bajbaie exercitiile ... tot nu cred sunt de batut .... Dar sunt de acord ca Doglas e o carte cu semne mari de intrebare . Sa vedem daca este atuul de care au nevoie pentru a acoperi paralelul ( pana la capat asta e motivul pentru care o iau pe Kocian ptr un singur aparat

  4. #8257
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Chiar si cu Douglas in forma de acum ... pare un pic instabila , bajbaie exercitiile ... tot nu cred sunt de batut .... Dar sunt de acord ca Doglas e o carte cu semne mari de intrebare . Sa vedem daca este atuul de care au nevoie pentru a acoperi paralelul ( pana la capat asta e motivul pentru care o iau pe Kocian ptr un singur aparat
    Ba cred ca sunt de batut de data aceasta. Nu mai ploua cu "amanaruri" nici la ele (ceea ce facea diferenta dintre celelalte echipe), la paralele doar Kocian se apropie de chinezoaice si rusoaice, la barna nu sunt foarte solide si le cam bajbaie, iar la sol doar Biles cu tumbele ei va face o diferenta, in rest muzica zgomotoasa si aceeasi "batere de aripi" ca si coregrafie.
    Prevad la gimnastica un concurs interesant si dramatic.
    Douglas va fi de data aceasta cartea cea mai proasta a Martei.

  5. #8258
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Ba cred ca sunt de batut de data aceasta. Nu mai ploua cu "amanaruri" nici la ele (ceea ce facea diferenta dintre celelalte echipe), la paralele doar Kocian se apropie de chinezoaice si rusoaice, la barna nu sunt foarte solide si le cam bajbaie, iar la sol doar Biles cu tumbele ei va face o diferenta, in rest muzica zgomotoasa si aceeasi "batere de aripi" ca si coregrafie.
    Prevad la gimnastica un concurs interesant si dramatic.
    Douglas va fi de data aceasta cartea cea mai proasta a Martei.
    Laurie a obtinut la AA peste 60 de pcte. Are ub bun. O uiti si pe Raisman cu sol si barna buna si cu .. Amanar. Nu au inca al 3 lea amanarm dar mi.e ca pana la jocuri cineva il scoate. Douglas e inconstanta ce.i drept, dar nu la Ub. La barna le vad cu o mica problema.. dar nici acolo aaa mult ca si acolo Laurie are o barna de 15.

  6. #8259
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Ba cred ca sunt de batut de data aceasta. Nu mai ploua cu "amanaruri" nici la ele (ceea ce facea diferenta dintre celelalte echipe), la paralele doar Kocian se apropie de chinezoaice si rusoaice, la barna nu sunt foarte solide si le cam bajbaie, iar la sol doar Biles cu tumbele ei va face o diferenta, in rest muzica zgomotoasa si aceeasi "batere de aripi" ca si coregrafie.
    Prevad la gimnastica un concurs interesant si dramatic.
    Douglas va fi de data aceasta cartea cea mai proasta a Martei.
    Daca ne intoarcem in urma cu 4 ani cam åa fel I se spunea pe atunci Martei pe aici , ca a ales o carte proasta 😊
    .... oricum daca in urmatoarele saptamani "nu mananca jar" la camp ... o schimba Marta repede , are cu ce .
    Chinezoaicele nu se apropie de ele foarte periculos ....

  7. #8260
    sport legend magicgym's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    544
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Chinezoaicele nu se apropie de ele foarte periculos ....
    https://gympow.wordpress.com/2016/06/30/comparing-d-scores-between-us-china/

    Cel putin la dificultate, sunt destul de aproape.

  8. #8261
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by magicgym View Post
    https://gympow.wordpress.com/2016/06/30/comparing-d-scores-between-us-china/

    Cel putin la dificultate, sunt destul de aproape.
    Problema chinezoaicelor nu e dificultatea ci stabilitatea in executie

  9. #8262
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Problema chinezoaicelor nu e dificultatea ci stabilitatea in executie
    Aici iti dau dreptate, chinezoaicele au ceva probleme la stabilitate si nu au aceleasi aere de vedete si aroganta ca americancele. De aici poate diferenta in concursuri. Poate vor invata si ele sa fie asa, cum de altfel ar trebui si ale noastre sa invete sa-si construiasca o mentalitate de invingator si o atitudine pozitiva in concursuri.

  10. #8263
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Daca si acest daca e unul mare de tot, concursul va fi fara de ratari, nimic nu e sigur pentru americani. China are echipa buna de tot, mai ales ca la sol stau foarte bine si la sarituri decent. Pe la paralele nu le vezi ratand asa des, barna cred ca va face diferenta. Cat despre bronz, eu mizez pe Marea Britanie daca se vor prezenta ca la mondialul trecut, nu ca la european. Pe rusi nu-i inteleg si pace, uneori imi par mai decat romanii. Ultima prostie fortarea Kseniei A. la Europene.

  11. #8264
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Pentru bronz se vor bate mai multe echipe. Sunt destule care se apropie ca valoare, braziliencele au o foame mare de o medalie si mai au si avantajul de a concura acasa (doar asa mai reusesc aceste echipe sa puna mana pe o medalie, atunci cand concureaza acasa), rusoaicele daca evolueaza ca saptamana trecuta la ele acasa nu le vad foarte aproape de podium. Japonia, Italia si Franta nu sunt nici ele de neglijat, au valoare si cum concursul este concurs orice rezultat este posibil, nimic nu este batut in cuie.

  12. #8265
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Fara nici o discutie, America nu are cum sa piarda medalia de aur la echipe (considerand ca toata lumea e sanatoasa si nu sunt accidentari pe ultima suta de metri). Nu va 'ploua' cu Amanaruri, dar tot vor avea cel putin 2. Iar la sol, sunt cei mai puternici cu Biles si Raisman in echipa (alea da note!).

    Cat despre Douglas, nu ai cum sa lasi actuala campioana olimpica la individual si vice-campioana mondiala acasa

    China e favorita la argint. Nu au dificultate mare la sol si sarituri, deci nu prea vad cum se vor apropria de americance. Vorbind de ele, aici este exercitiul lui Shang Chunsong de la ultimul test: https://www.youtube.com/watch?v=bR5yqYt6GrU

    Shang (zic eu) e favorita la medalia de bronz la individual. Finala de la paralele cred ca are potentialul sa fie cea mai buna din istorie.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  13. #8266
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Eu raman la parerea mea, daca isi fac treaba fetele din China se pot lupta pentru aur. Notele de plecare la sol nu-s asa de mici, cel putin pe hartie. In plus, la paralele pot lua un avans si de 2 puncte fata de americance. Dar tinand cont ca de la Beijing nu prea au mai avut un concurs curat
    La individual eu zic ca vor fi Biles, Hernandez si Mustafina/Melnikova. Chinezoaica mentionata de tine vad ca are saritura din 5.0, deci nicio sansa sa recupereze atat de mult. Mare pacat de tot ce a patit Iordache anul asta. Putea fi lejer pe locul 2, dupa Biles, daca nu se accidenta. Eu inca mai sper sa se intample vreo minune si sa o vad la olimpiada.

  14. #8267
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Finala de la paralele cred ca are potentialul sa fie cea mai buna din istorie.
    Ca si cea de la sol de altfel

  15. #8268
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Finala de la paralele cred ca are potentialul sa fie cea mai buna din istorie.
    Eu zic ca toate finalele au potentialul de a fi cele mai bune din istorie. Va fi un adevarat spectacol fiecare competitie. Abia astept!

  16. #8269
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    si intr-o lovitura crunta data romanicii nici macar nu sunt in stare sa trimita o echipa la rio. realitatea isi bate joc de obicei de prosti.

    http://www.bbc.co.uk/sport/36829318

  17. #8270
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    false alarm.

    uitasem de fapt ca romanica nu a fost a cincea la test event ci a saptea.

    la loc comanda.

  18. #8271
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    false alarm.

    uitasem de fapt ca romanica nu a fost a cincea la test event ci a saptea.

    la loc comanda.
    Fetele nu , dar baietii parca da

  19. #8272
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Fetele nu , dar baietii parca da
    macar au echipa care sa mearga?

    btw ce naiba se intimpla cu hcm baia mare la handbal?
    Last edited by mihaidascalescu; 21st July 2016 at 20:45.

  20. #8273
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    macar au echipa care sa mearga?

    btw ce naiba se intimpla cu hcm baia mare la handbal?
    Cred ca la baieti strang de o echipa .
    Handbalul nu e domeniul meu de expertiza

  21. #8274
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Pina la urma merg rusii la olimpiada sau nu? Ce s-a decis?
    Un concurs olimpic de gimnastica fara romance si rusoaice ( echipe binenteles) e ciudat rau.....
    Sper sa vad rusoaicele la Rio

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •