Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 305

Thread: Timisoara vrea 3-0 la masa verde cu Rapidul

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Timisoara vrea 3-0 la masa verde cu Rapidul

    Gheorghe Chivorchian sustine ca banatenii vor demonstra ca legitimarea jucatorilor Dacian Varga si Tibi Balan a fost facuta neregulamentar.Se asteapta o victorie la masa verde si anunta ca merge pana la TAS.
    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...n-giulesti.htm
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    chivorchian mananca ***** si se plange ca o ****re. au pierdut si acum se cauta scuze; treaba a fost regulamentara, morala nu ...

  3. #3
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    suporterii Timisoarei NU au nevoie de puncte necastigate pe teren asa ca ne delimitam de moldovean
    https://t.me/pump_upp

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    suporterii Timisoarei isi contesta conducatorii?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    sunt curios ce va iesi din chestia asta.cert e ca Iancu l-a avertizat pe Copos inainte de meci sa nu-i foloseasca pe cei doi pentru ca va contesta dreptul lor de a juca in caz contrar.

  6. #6
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    poi cum dreaq sa legitimezi fotbalisti dupa perioada de transferari....nu are sa tina smecheria cu liga a treia sau a patra...
    reglementarile UEFA spun clar pana cand se fac transferuri...orice dosar care ajunge acolo pe tema asta are o singura rezolvare:meci pierdut cu 3-0 de catre echipa in culpa si amendarea celor care au aprobat ...
    daca este adevarat ce a zis Chivorchian ca echipa din liga inferioara a fost inscrisa la mijlocul campionatului,este si mai nasol pentru ferefe...

  7. #7
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    suporterii Timisoarei NU au nevoie de puncte necastigate pe teren asa ca ne delimitam de moldovean
    Nu ma, voi, suporterii AEK-lui Bragadiru, va delimitati de regulament. Chivorchian are dreptate cand sustine ca legitimarea lui Varga si Balan n-a fost facuta relulamentar. Aici e problema.
    N-ar fi rau daca tiganii ar pierde cu 3-0. Numai asa s-ar invata minte sa nu mai apeleze la smecherii dambovitene.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #8
    junior Hellfire's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    South Of Heaven
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    N-ar fi rau daca tiganii ar pierde cu 3-0. Numai asa s-ar invata minte sa nu mai apeleze la smecherii dambovitene.
    Nu era rau daca ii depunctau/retrogradau pe tigani acum 2 ani pt. smecherii dambovitene cu valize.
    [I][I][SIZE="2"]A spell was cast and the sky turned red
    The angel's heart froze to ice
    In the gloomy sky black clouds were gathering
    The silence was broken by cries
    ... The silence where dead angels lie[/SIZE][/I][/I]

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hellfire View Post
    Nu era rau daca ii depunctau/retrogradau pe tigani acum 2 ani pt. smecherii dambovitene cu valize.
    Idiot, numai un ******* ca tine poate spune ca acei bani dati pentru a se juca corect inseamna smecherie. In campionate mult mai puternice ca al nostru se practica asa ceva. Nu se practica, in schimb non-combatul timp de vreo 12 ani al Gloriei Bistrita in fata primeu echipe comuniste din Romania, rapid Bucuresti!

    Cocalarilor, terminati cu furtisagurile! Stati linistiti ca v-o coace Iancu!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Duba, inceteaza cu jignirile. Idiot, *******, prost. Hai mai, poti mult mai mult de atat. Contesta ideea fara sa jignesti interlocutorul. Sunt convinsa ca poti.

  11. #11
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    super sfat

  12. #12
    junior Hellfire's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    South Of Heaven
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cocalarilor, terminati cu furtisagurile!
    Uite ca in ultimele 3 etape ti-au luat in seama indemnul, doar 2p furate din 9.
    [I][I][SIZE="2"]A spell was cast and the sky turned red
    The angel's heart froze to ice
    In the gloomy sky black clouds were gathering
    The silence was broken by cries
    ... The silence where dead angels lie[/SIZE][/I][/I]

  13. #13
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu ma, voi, suporterii AEK-lui Bragadiru, va delimitati de regulament. Chivorchian are dreptate cand sustine ca legitimarea lui Varga si Balan n-a fost facuta relulamentar. Aici e problema.
    N-ar fi rau daca tiganii ar pierde cu 3-0. Numai asa s-ar invata minte sa nu mai apeleze la smecherii dambovitene.
    tatae,bausi ceva.... daca ne dau punctele alea trecem peste....carmen
    https://t.me/pump_upp

  14. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    super sfat
    Relansat, faci eforturi mari sa pari un nesuferit. De ce?

  15. #15
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    tatae,bausi ceva.... daca ne dau punctele alea trecem peste....carmen
    Foarte bine. Nu ma deranjeaza catusi de putin. Nu mai vreu sa vad tiganii cum pacalesc si apoi rad in nas celorlalti. E o chestiune de moralitate.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #16
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Foarte bine. Nu ma deranjeaza catusi de putin. Nu mai vreu sa vad tiganii cum pacalesc si apoi rad in nas celorlalti. E o chestiune de moralitate.
    stai relax,nu-i vina lor ii vina federalilor shi gusterilor ce fac regulamente....nu a lu' pionieru'
    https://t.me/pump_upp

  17. #17
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Relansat, faci eforturi mari sa pari un nesuferit. De ce?
    ca sa votezi NU

  18. #18
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    "Dacian Varga are în fișă echipa Rapid III începînd cu 1 februarie 2010, dar echipa s-a înființat pe 5 martie . Am fișa lui și o vom arăta presei. E inadmisibil, Rapid III are doar doi jucători, Varga și Bălan! E un fals grosolan în acte și vom merge la Lausanne dacp nu ne găsim dreptatea la Ligă.

    S-a făcut un comitet de urgență pentru a prelungi perioada de transferuri la Liga a IV-a! Dar de ce nu am făcut Comitet de Urgență după România - Israel 0-2 sau după Serbia - România 5-0?", a spus Daniel Stanciu la "Băieții de la 7", la Telesport.

    Acum sa va vad mai ce spuneti.
    Mizerie ca-n Ghiulesti, nicaieri n-ai sa gasesti!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #19
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Daca au fost avizate in mod ilegal transferurile, vina cea mai mare apartine smenarilor de la FRF. Sa zicem ca Rapid plateste - mai avem experienta meciurilor pierdute la masa verde in fata alora mai grei, dar oare plateste si cineva din FRF?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #20
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    ca sa votezi NU
    a dracu-i pielea pe tine...

    adevarul ca fara un NU de la ea nu te poti simti implinit
    eu am votat da. referitor la victoria la masa verde...desigur
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #21
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Postez mai jos un articol f. interesant din Prosport in legatura cu subiectul topicului.

    Rapid poate pierde meciul cu Timișoara la masa verde, susține Marian Iancu. Patronul Timișoarei susține că transferurile lui Varga și Bălan sunt ilegale deoarece au fost făcute după expirarea perioadei de transferuri. Copos a încercat să-i transfere prin intermediul unei echipa din liga a patra, însă atât Asociația de Fotbal a Municipiului București, cât și Liga Profesionistă de Fotbal au anulat vizele de joc pentru cei doi jucători.

    Iancu spune că cei de la Rapid au fost informați de acest aspect, însă Varga și Bălan au fost folosiți în meciul cu Poli Timișoara. În acest context, sunt șanse mari ca cei doi jucători să se întoarcă la Sportul Studențesc, club de care aparțin, iar clubul din Giulești ar urma să piardă meciul la masa verde.

    "Aș fi vrut să las lucrurile așa cum sunt, victoria din teren să fie victorie. Dar nu am ce face. Din nefericire, indolența și proasta administrare au dus lucrurile într-un unghi unde am greșit.

    Miercuri sau joi m-am întâlnit cu George Copos și i-am transmis să nu se grăbească să-i transfere, pentru că o fac în ilegalitate și, chiar dacă n-o să câștig în teren, o să câștig la masa verde. După această discuție, în care mi-a promis că Varga și Bălan nu vor juca până nu vor intra în legalitate, s-au dus și i-au înregistrat la o echipă din liga a patra.

    Asociația de Fotbal a Municipiului București a trimis o adresă către LPF prin care transmite că cei doi jucători n-au drept de joc și sunt în continuare legitimați la Sportul. Ce face Liga? Transmite o informare către Rapid prin care anunță că cele două transferuri au fost anulate, chiar în ziua meciului. Cei doi jucători nu sunt vizați și nu au drept de joc în Liga I. Copos a inventat o echipă din nimic pentru a-l transfera pe Varga și Bălan.

    E foarte importantă poziția Timișoara în fața opiniei publice, noi suntem credibili. Rapid a învins pe teren cu șansă. Dacă nu aveam documentele, aș fi trecut peste. Dar dacă nu aș fi reacționat eu, ar fi reacționat altă echipă. Varga și Bălan nu au nici la această oră viză de la LPF pentru a juca în Liga I. O dovedesc actele, nu eu"
    , a spus Iancu la Sport.ro
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •