View Poll Results: Armenia - Romania

Voters
33. You may not vote on this poll
  • 1

    2 6.06%
  • X

    3 9.09%
  • 2

    28 84.85%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 363

Thread: Armenia - Romania

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Arrow Armenia - Romania

    Toate discutiile despre partida Armenia - Romania, aici, inainte si dupa meci.

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    daca iordanescu nu va fi demis am sa-mi doresc sa pierdem acest meci, ca poate dupa se vor lua masuri (adica va fi demis) mai bine acum decat niciodata
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    asta e o logica tampita. Niciodata sa nu doresti sa pierdem. Niciodata.

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    nu-mi doresc... dar presimt ca asa va fi daca ii va convoca din nou pe rahatii de soava, marica si barcauan sunt sanse mari sa pierdem sau sa facem egal norocul kasketei va fi ca radoi si chivu vor fi apti de joc (in cazul in care nu se vor accidenta din nou)
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hai POLI
    nu-mi doresc... dar presimt ca asa va fi daca ii va convoca din nou pe rahatii de soava, marica si barcauan sunt sanse mari sa pierdem sau sa facem egal norocul kasketei va fi ca radoi si chivu vor fi apti de joc (in cazul in care nu se vor accidenta din nou)
    Imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar esti o victima a lui Ioanitoaia si a intregii prese sportive pe care Iordanescu n-o plateste pt. a i se face imaginea pe care o merita.
    Pai daca Radoi, Chivu, Ganea mai mult ca sigur, nu vor juca, pe cine vrei tu sa bage. Ce siguranta ai ca Danciulescu, de exemplu, va juca mai bine ca Marica, sau ca Paraschiv sau pe cine vezi tu la inchidere va juca mai bine decat Soava????? Retine un lucru, in fotbal niciodata nu poti fi sigur ca jucatorul pe care antrenorul il titularizeaza se comporta cum si-ar dori toata lumea, adica bine.

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Asta cu Soava nici tu nu o crezi. cate meciuri bune a facut Soava la Nationala? Stii macar unul?

  7. 11th October 2004, 20:05

  8. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    Asta cu Soava nici tu nu o crezi. cate meciuri bune a facut Soava la Nationala? Stii macar unul?
    S-ar putea sa nu stii, dar la Spartak Soava a fost in majoritatea meciurilor titular, ceea ce nu s-a intamplat ci Iencsi. Crezi ca exista vreun antrenor sa-si taie singur craca de sub picioare???? Respectiv sa titularizeze un jucator mai slab, daca are in lot altul mai bun???? Soava, spre surprinderea ta si a altora, daca nu facea faultul in careu, care nu sunt sigur ca a si fost, n-a fost atat de slab cum l-au vazut unii. Nu e un jucator formidabil, dar are calitati fizice superioare celorlalti inchizatori pe care Iordanescu ii putea folosi. Paraschiv, de exemplu, n-avea nici o sansa la duelurile aeriene cu inaltii jucatori cehi.
    Hai sa-ti dau un meci unde Soava nu putem spune ca a jucat rau. Cu Macedonia, la Craiova. Vei spune ca e putin. Da, dar nu stiu daca Soava are 5 meciuri titular in nationala.

  9. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Sint unul dintre cei care cred ca Iordanescu ar trebui sa se mai duca la un curs de reciclare !
    Vorbesc la modul serios !
    Ar fi avut sansa in 2002, pe vremea CM, cind ar fi putut face acest lucru la ARSENAL !
    Dar, "domnia sa" a considerat, probabil, ca nu se preteaza ca un "mare" antrenor sa participe la un astfel de curs !
    Presa, daca va aduceti aminte, il dadea deja...antrenor la ARSENAL !

    Cum am spus, nu-l agreiez la NATIONALA dar...
    Nu e vina lui ca jucatorii romani sint...al doilea val !
    Si-apoi...hai sa-l schimbam !
    Pe cine punem in schimb ?
    LUCESCU, BÖLÖNI..."e prea destepti" sa preia ACUM NATIONALA !
    Priviti cazul NATIONALEI Germaniei !
    Mai un pic si ziarele ar fi scris : "vrea cineva un post de antrenor" ?

    Cred ca, cel mai indicat ar fi...PITURCA ! Dar...si asta a intrat in "gasca" de destepti !
    Si are dreptate !

    Asa cum toti spun : FRF & CO sint pe cale sa distruga fotbalul romanesc prin masurile de...amatori pe care le iau !

  10. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by S.O.S.
    Nu e un jucator formidabil, dar are calitati fizice superioare celorlalti inchizatori pe care Iordanescu ii putea folosi. Paraschiv, de exemplu, n-avea nici o sansa la duelurile aeriene cu inaltii jucatori cehi.
    , calitati fizice?
    pai eu sunt mai "sprinten " ca el ..., soava e un jucator gen Filipescu .... jucatori pt. care in fotbalul de azi asi face o cariera e un ............. vis
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter
    , calitati fizice?
    pai eu sunt mai "sprinten " ca el ..., soava e un jucator gen Filipescu .... jucatori pt. care in fotbalul de azi asi face o cariera e un ............. vis

    Pai daca esti mai sprinten, de ce nu te apuci de fotbal. Ai castiga o groaza de bani si n-ai mai pierde vremea pe forumuri.
    Pai tu crezi ca cei de la Spartak Moscova l-au luat de fraieri????? sau antrenorul de acolo, chiar si cel nou care a venit de cateva meciuri il titularireaza asa ca-i vine place de ochii lui????

    Daca despre Soava se poate spune ca n-a fost niciodata un jucator foarte bun, Filipescu in schimb a fost. Timp de 6-7 ani a jucat la cel mai inalt nivel, atat intr-un campionat foarte puternic ca cel spaniol, cat si la nivel de echipa nationala, unde are peste 50 de meciuri ca titular si 2 sau 3 (nu mai tin minte daca a fost si la Europenele din Anglia) turnee finale.

  12. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    ete ca prefer sa pierd vremea pe forumuri , decat sa exasperez milioane de conationali!

    mda si nu uit meciul ala "antologic" al lui Filipescu cu danezii .... superjucator .... ce sa spun!
    in Spania a jucat la echipe de mijlocul clasamentului , contrastand prin evolutiile sale... un meci bun (chiar imi aduc aminte de un gol de generic marcat de el) fiind repede uitat datorita unor evolutii penibile in urmatoarele 3-4 ... iar daca nu ai constanta ... lasa-te de fotbal!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    (chiar imi aduc aminte de un gol de generic marcat de el)
    singurul lucru bun pe care l-a facut in Spania acel gol exceptional, foarfeca parca... dar mai frumos a fost deoarece l-a marcat impotriva ''galacticilor''
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  14. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    mersi pt. completare, chiar uitasem numele "echipei" adverse
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #14
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Soava e copilul lui Iordanescu, asta stie toata lumea. La fel si Pancu. Din pacate la noi echipa nationala este facuta pe interese, nu e secret lucrul asta. Am fost pe stadion la Praga, Marica nu a facut nimic, Panci nimic, Barcauan nimic. Petre a fost liber de 3-4 ori pe partea dreapta, nu a primit nici o pasa.

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    O sa cashtigam in Armenia shi o sa ne mai "linishtim" nitzel pana la primavara. Un alibi grosolan pentru o vacantza de iarna frumoasa a lui Sandu Mircea, Puiu shi toata shleahta mancatoare de gratare de la FRF.
    ex-alpopa

  17. #16
    junior
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Soava e copilul lui Iordanescu, asta stie toata lumea. La fel si Pancu. Din pacate la noi echipa nationala este facuta pe interese, nu e secret lucrul asta. Am fost pe stadion la Praga, Marica nu a facut nimic, Panci nimic, Barcauan nimic. Petre a fost liber de 3-4 ori pe partea dreapta, nu a primit nici o pasa.
    Intrebarea e citi din acestia sant copiii lu' Iordanescu si cati a lu' Becali?

  18. #17
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    de ani de zile echipa nationala e facuta de BECALI (mori!!!!). Numai jucatorii lui Becali intra in lot...rar vezi cate un ratacit. in 2002....nationala era ca si calificata..dar ce a facut becali? la adus pe Hagi ca antrenor..si bou...a facut ce a facut si sa dus Slovenia mai departe. Nu Puiu face lotul...Becalii il face.....din 94 incoace....asa ca lasa-ti kkturile gen..jos cu Puiu...ca nu reprezinta nimic. Pai Timofte..care e legenda in Lisabona...de ce nu a calcat niciodata la nationala? Pentru ca nu era jucatorul lui BECALI (mancaniai curu la toti suporterii nationalei ratatule)....si exemplele..pot continua. asa ca lasa-ti barfele si ce scrie presa....ca e egal cu zero. ce sa zic ne-au batut cehii la ei acasa cu 1-0....ce pierdere uriasa! nu conteaza ce a fost pe teren conteaza rezultatul. Voi chiar credeti ca atat cehia cat si olanda o sa ne bata la bucuresti? credeti ca jucatorii care vor fii pe teren atunci...vor mai lasa sa se intample asta? eu unul nu cred. Si inca ceva.....fac pariu pe orice..ca vom castiga si grupa. "Balonul e rotund" ...calificarea se va juca de abia la anu incepand din vara.

    noroc baieti

    ps: parca era vorba de meciu cu armenia....indiscutabil 3-0 pentru romania.
    Last edited by Gabriel28; 12th October 2004 at 08:28.

  19. #18
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu cred ca vom cistiga acest meci !!! Trebuie pregatit tot lotul cu care sa jucat pina la meciul cu Cehia , si care a dat mai mult din ei !!! Acum cu Iordanescu plecat in Armenia pentru a vedea meciul acestora cu Cehia , eu sper ca Armenia sa le de-a o replica buna Cehi-lor , si cu mica surpriza sa ne ajute pe noi !!! Iordanescu trebuie sa faca mai mult cu acesti jucatori din lotul nostru , si are acum ocazia sa gindeasca mai mult fiecare meci care va urma !!! Armenia poate juca bine , si cu o zi proasta a adversarilor lor , pot provoca surprize !!! Trebuie sa cistigam meciul cu Armenia in Noiembrie , si cel cu Olanda in Martie , dupa care avem alte doua meciuri grele cu Macedonia si returul cu Cehia , acasa !!! Asa ca timp avem , si cu toti jucatorii trebuie sa lucram mai mult !!! SE POATE !!! Trebie gindit fiecare meci de acum incolo !!! Ne Calificam !!! Hai Romania !!!!

  20. #19
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    daca ar fii mai multi suporteri ca tine...poate ca s-ar ridica si moralul nationalei.

    respect

  21. #20
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    Interesele pe care este facuta natzionala se pot vedea si in presa
    Ziarishtii pur shi simplu arunca o bomba: "Soava vedeta echipei Rapid semneaza cu Spartak Moscova" pai cum sa nu convoci la naztionala o vedeta a unei echipe de top din Romania care mai mult semneaza si pt. un club d'afara!
    acum dupa meciul cu Cehia:" Soava copilul lui Iordanescu... a greshit la gol ..." nu o sa mai fie Soava la Naztionala nici daca da vreun hattrick la Spartack pana la meciul cu Armenia...
    Filipescu shi Reghecamf s-au scos singuri din Natzionala...(Soava nu a greshit la fel de flagrant cu Cehia ba chiar a avut si o tentativa de patrundere prin repiza a doua...) dar totushi Iordanescu a renuntzat la Filipescu dupa ce l-a desfiintzat presa....
    Acum presa nu e inca hotarata ce sa faca cu Pancu.... il mai baga sau nu in echipa!
    pe Mutu l-au facut varza in toate ziarele apoi au incercat sa-i dreaga imaginea cu sacrificiile lui pt. a veni la Natzionala...
    Daca incepand de maine 5 ziare scriu o data la 2 zile informatzii despre ...Lovin sa zicem ......pana la meciul cu Armenia: ca Lovin e omul meciului cu Otzelul sau ca si-ar dori mult sa joace la Naztionala..... dupa o saptaman mai da shi un gol norocos.... lipseste 2 meciuri apoi revine "titularul postului de pe_ce_post_o_ juca_el" Iordanescu il convoaca la Naztionala si il baga shi titular si cum Armenia e "muci" batem fara sa primim gol shi iata noul ....."Gica Popescu" gata ....avem VALOARE [vise, sperantze, semintze, BERE si bineintzeles eternul si fascinantul Iordanescu......!!!!!
    DA' LASA-NiE TATAIE ODATA ...DA' DE TOT !!! du-te in Asia shi antreneaz-o pe Roma
    Hai Romania!

  22. #21
    FC Bihor keluba's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Varadinum
    Posts
    2,075
    Reputatie
    1
    HAI ROMANIA!!!
    [B]„Du bist nichts, dein Volk ist alles“[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •