Page 10 of 28 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 190 to 210 of 571

Thread: Intalnirea noastra - a forumistilor

  1. #190
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Sloganul meu..."Fetze noi, acelasi suporter: forumul de gimnastica"

    sau "Nume noi, acelasi suporter: forumul de gimnastica"

  2. #191
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    bravo

    altcineva? mia, tess??

  3. #192
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Am lipsit citeva zile,va salut!Imi place actiunea de aici,si eu m-am gindit la multe;mi-a placut ce a propus Cata anul trecut:"noi iubim gimnastica", sau "eu iubesc gimnastica" dar trebuie sa vad cum ar incapea pe tricou;pot fi combinatii:text pe spate,poza pe fata sau invers?Si ideea de echipa imi place mult,chiar suntem o echipa.
    Imi place ideea de culori(v-am zis ca am agrafe!) si ma voi imbraca in combinatie rosu-galben-albastru,vreau si steag dar nu stiu cit de mare si daca scriem pe steag (ca la patinaj) sau scriem pe bannere si fluturam stegulete.Sincer,cred ca putem face orice!

  4. #193
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ioana a zis ca aduce dropsuri olandeze, Mia face prajituri si eu tot ceream poze/nume care sa ne reprezinte ca voiam sa va aduc surpriza tricourile imprimate.... Dar uite ca nu a iesit surpriza ... nu-i nimic sa iasa tricourile facute la Iasi?!? bine si sa ne bucuram impreuna. Gasesc eu alta surpriza, daca nu va fac cinste cu o bere- pensionarilor si o inghetata copiilor!

    Referitor la poza, mi-ar fi placut sa fie ceva generic iar daca e scris sa fie ceva general valabil. Ceva de felul: Marii campioni s-au nascut in Romania... sau... Romania=tara camionilor in gimnastica! Nu as lega nici de acest forum si nici de fete in mod special.
    Ar mai fi o idee sa fie doar nume scrise - ca si aruncate in toate directiile pe tricouri nume de fete si baieti de-a valma dar fiecare in parte sa fie un nume medaliat la CE, CM sau JO. Cred ca ar fi destule! Si pe spate, numele (ID-urile noastre) de pe forum. Eventual in fata scris: "Campionii:" si in spate "Supporterii:". Sau pusa poza din avatar la fiecare - asa v-as recunoaste mai usor de la spate decat din fata!
    Ar mai fi ideea de a face litere-sablon - pe dreptunghiuri si in functie de cine concureaza - sa tinem sus fiecare cate o litera sau doua ca sa scriem numele respectivului/respectivei - trebuie avut grija sa putem forma numele tuturor fetelor si tuturor baietilor.

    Edit: Mai mi-a venit o idee pentru poza de pe tricou: Poza un podium (dreptunghiurile!) si pe toate locurile I, II, III sa avem scris Romania! sau numai pe primul loc scris Romania si restul scris ceva indescifrabil. In loc de podium poate fi un saculet de bani - in culori bineinteles auriu, argintiu si culoarea bronzului!

    Sau... inspirata de galeria facuta Irinei la Scolare: "In finalele de opt/ Romania-i pe primul loc!"

    ... si pentru Ramona (am citit la diverse) Bine ai venit!
    Last edited by Tess_AN; 21st May 2008 at 00:31.

  5. #194
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    deci, Tess....viiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    deci, Tess....viiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????
    Am luat biletul de avion si aprobarea sefului pentru concediu.

  7. #196
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Supeeeeeerrrrrr!!!!

  8. #197
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    What???????/ SUPERRRRRRRR!!!!!!!!!! Ce veste buna, Tess!!!!!! Cazare, ceva, vrei????

    Tess, daca vrei musai, eu iti pot lasa ideea cu tricourile, mai ales ca in cazul meu era o idee limitata la granitele orasului fiecaruia . Si, Tess, mai este o problema...eu, cat de pensionara oi fi, cred ca mi-a ramas o farama de copil ce are o influenta foarte mare asupra personalitatii mele "alcoolice"...asa ca s-ar putea s afac front comun cu "copiii"

    Spuneti-mi, voi ec ati vrea sa aveti pe masa din partea Iesiului???? Eu am doua idei: vin de Cotnari (desi nu ma pricep la degustare) si bomboane moldovenesti, de peste Prut (am eu "pilele" mele). Voi sa imi spuneti

    Referitor la trcouri, imi plac ideile tale, Tess...si faza cu sabloanele:d Le mai "rumeg" maine

  9. #198
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    ne putem face fiecare tricoul lui, doar sa stabilim culoarea
    Last edited by ioanavol; 21st May 2008 at 00:33.

  10. #199
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    pai voi ce culori preferati? Eu ma gandeam ca e mai usor de inscriptionat un tricou alb...si mai usor d egasit...dar,cum ziceti si voi

  11. #200
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    alb e ok...se va potrivi si cu vremea caniculara.
    si, daca nu uit, o sa-l iau pe cel cumparat la Europenele din Amsterdam de anul trecut


    si altceva...cred ca intelegem diferit sloganul
    eu m-am referit la unul de pus pe un banner, adresat gimnastelor...Cristina cred ca la unul pt forum, iar Tess, cred, la unul de pus pe tricouri, nu??
    ca pe tricou intr-adevar n-as pune nimic legat de forum
    Last edited by ioanavol; 21st May 2008 at 00:53.

  12. #201
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Pentru pensionarii care au dat timpul inapoi si sunt din nou copii: Preferinte la Cotnari - Feteasca alba ca Tamaioasa e prea aromata si Grasa e prea dulce!
    Pentru toti: Eu ce sa va aduc? Referitor la tricouri, ce inscriptionam? Ce marimi si cate?

  13. #202
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Inteles mesajul...postul 201 de retinut Feteasca alba o sa fie+bomboane "Bucuria"

  14. #203
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Tess, adu pahare de plastic canadiene pt vin
    glumesc...n-au si ei (canadienii) niste dropsuri, ceva...ca dupa ale mele sigur o sa va trebuiasca ceva cu care sa va dregeti

  15. #204
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma bucur Tess...mi-ai dat cea mai buna veste..ma bucur ca am incheiat aceasta zi ingrozitoare pe care am avut-o cu vestea ta .
    Stiam eu ca nu ai cum sa lipsesti
    Imi plac ideile tale Tess referitor la tricouri si cred ca ar fi super daca pe spate am avea nickname-urile noastre de pe forum..imi place ideea asta mult
    www.fangymnastics.com

  16. #205
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    pe spate? deasupra avatarului?
    si-n fata?

  17. #206
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Buna,harnicutilor!
    Si eu,precum Mihai,am niste zile mai aiurea si mai si lucrez de noapte,asa ca vestea ta Tess este ca un pansament pentru suflet.
    Ma bucur nespus ca poti sa vii.
    Mie imi plac surprizele,asa ca orice va fi binevenit,doar sa nu va fie greu (Cris-tren?).
    In concluzie,ramine sa ne hotarim daca facem tricourile la comun sau fiecare pe-al lui;sunt dispusa sa trimit bani sau daca e prea complicat ne facem socotelile acolo.Mai vorbim,ma culc putin(voi visa probabil tricouri,dropsuri si inghetata)

  18. #207
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Daca mergem la comun cu tricourile trebuie sa stim masurile, daca fiecare merge cu tricoul lui, mergem pe un model/culoare comuna? Prea mult timp nu mai e, ar cam trebui sa hotaram. Si pe langa tricouri, ce mai facem?

    Cris, cred ca Mia are dreptate, vinul e destul de greu de carat cu trenul si nu ii duc dorul asa de tare ca de la Craciunul trecut au adus si astia aici toate trei soiurile ce le-am amintit mai sus. Si apoi, Mihai a promis de la ziua lui cinste cu bere, si mai sunt si altii care au facut promisiuni (si eu printre ei).... o sa ne facem crita pe acolo! Lasa vin bem cand venim la tine la Iasi... nunta ... sau alta ocazie!

  19. #208
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu zic sa ne facem fiecare tricoul lui, asa nu incarcam pe nimeni cu treaba asta. Cel mai bine ar fi sa fie alb, si eu propun sa aiba pe spate o poza cu gimnaste/gimnasti (avatarul, gimnasta preferata, un colaj sau ce vrem noi) si deasupra un text de incurajare...eu as pune la mine simplu Hai Romania!
    Si as scrie in fata numele de pe forum, ma gandesc ca e mai bine sa ne privim din fata cand citim numele.

    Asta ca design de baza...fiecare poate fi inventiv pana la urma. Atata t cat avem aceeasi culoare de tricou, ar treb sa fie ok.

    In rest, de baza sunt steagurile, culorile de fata, agrafele si, daca ne hotaram la un mesaj, putem scrie un banner-doua, depinzand de cat de multi vom fi.


    Sa-mi spuneti ce credeti.

  20. #209
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Bravo Tess! Ce veste buna! Ma bucur tare mult ca vii la Ploiesti!
    Abia astept sa treaca perioada aceasta mai grea pt mine, dar observ ca si pentru altii, si sa avem mai mult timp de discutii despre Nationale!
    Mi-au placut tare mult toate propunerile pe care le-ati facut!
    Si da trebuie sa ne hotaram cum facem cu tricourile? Eu voi incerca sa aflu cat mai repede daca am posibilitatea sa-mi imprim un tricou la mine in oras si o sa va anunt. Sa fie tricouri albe si sa aiba si tricolorul Romaniei, undeva intr-un colt?

  21. #210
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    mai e o chestie....daca va fi canicula mai ales ne vor treb 2 tricouri ce facem, imprimam 2 tricouri?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •