Wimbledon

Meciul Berdych-Vesely abandonat dupa 2-2 la seturi din cauza intunericului. Va fi reluat marti pentru un decisiv deschis oricarui rezultat

Tomas Berdych si Jiri Veseley au jucat luni seara la Wimbledon pana la limita intunericului, iar Berdych chiar a facut scandal acuzandu-i pe organizatori ca nu au intrerupt partida mai devreme.

Cotele meciului sunt oferite de Fortuna

apasa aici pentru toate cotele din tenis de azi

VESELY

BERDYCH

2,50

1,50

In setul al patrulea, la 5-3, Berdych a servit pentru meci, dar Vesely a intors rezultat si s-a ajuns in tie-break, unde a avut nu mai putin de cinci mingi de set.

Berdych s-a plans arbitrului de scaun Mohamed Lahyani ca nu mai vede bine mingea, dar cu toate acestea a reusit o revenire spectaculoasa, obtinand nu mai putin de sase puncte la rand (7-6).

Acesta a ratat alte doua mingi de meci, inainte ca Vesely sa castige setul si sa trimita meciul intr-un decisiv programat pentru marti. Va fi singurul meci de pe tabloul masculin care se va juca intr-o zi dedicata sferturilor la feminin.

Meciul va fi asadar reluat de la 6-4 3-6 6-7(8) 7-6(9).