Wimbledon

Asa am trait Simona Halep si Mihaela Buzarnescu in turul 2 la Wimbledon

Revedeti aici cele mai interesante momente ale meciului dintre Simona Halep si Mihaela Buzarnescu.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Wimbledon - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 4 6
Mihaela Buzarnescu (ROU) 3 6 2

SET 2, 6-2 Halep inchide meciul cu o lovitura castigatoare in diagonala terenului dupa un atac la fileu din partea lui Buzarnescu.

SET 3, 5-2 Un singur game o mai desparte pe Halep de calificarea in turul 3.

SET 3, 4-2 Simona intrerupe revenirea Mihaelei cu un break.

SET 3, 3-2 Nivel foarte inalt din partea lui Buzarnescu, jucatoare care face pana acum meciul anului, fara doar si poate.

SET 3, 3-1 Buzarnescu nu renunta la lupta si inchide acest game cu o lovitura spectaculoasa de forehand.

SET 3, 3-0 Halep depaseste de aceasta data pragul psihologic si se desprinde pe tabela.

SET 3, 2-0 Pentru a treia oara in acest meci Halep are 2-0 pe tabela. De fiecare data pana acum s-a vazut egalata.

SET 2, 4-6 Dupa 47 de minute Buzarnescu inchide in favoarea sa acest set secund. Vom avea asadar decisiv intre Simona si Mihaela.

SET 2, 4-5 Halep isi pierde serviciul de la minge de game. Buzarnescu va servi pentru trimiterea partidei in decisiv.

SET 2, 4-4 Break recuperat de Halep. Vizibil nervoasa Buzarnescu da cu racheta de pamant. Nu e prima oara in acest meci.

SET 2, 3-4 Halep isi castiga game-ul de serviciu si tine aproape de Buzarnescu. Aceasta pastreaza un game avans.

! Unui spectator i s-a facut rau in tribuna. Jucatoarele se opresc si Buzarnescu ii duce o sticla celui aflat in dificultate. Serveste Halep la 2-4 si 30-30 in setul al doilea. In cele din urma spectatorul a fost scos din tribuna si partida reluata.

SET 2, 2-3 Buzarnescu preia in premiera conducerea in acest meci si o face cu break in fata.

SET 2, 2-1 Se repeta scenariul din primul set. Buzarnescu isi ia break-ul rapid inapoi si are sansa egalarii.

SET 2, 2-0 Primul break al setului este reusit de Halep.

SET 1, 6-3 Buzarnescu trimite in fileu la minge de set pentru Halep si primul set ii revine Simonei.

SET 1, 5-3 Doar pentru a doua oara in acest set Halep isi castiga game-ul de serviciu.

SET 1, 4-3 Halep nu-i da voie Mihaelei sa preia conducerea si obtine un nou break. Al cincilea in cele sapte game-uri de pana acum. Ultimul punct castigat de Halep spectaculos cu lovitura de trecere in lungul liniei.

SET 1, 3-3 Inca un break pe tabela, de aceasta data reusit de Buzarnescu.

SET 1, 3-2 Halep revine la conducere dupa un nou break izbutit. Trei din cinci game-uri de pana acum castigate impotriva serviciului.

SET 1, 2-2 Break luat inapoi de Buzarnescu.

SET 1, 2-1 Buzarnescu pune primul game pe tabela, desi a comis o noua dubla greseala.

SET 1, 2-0 Halep confirma break-ul dupa un game de serviciu in care a cedat un singur punct.

SET 1, 1-0 Dubla greseala comisa de Buzarnescu la minge de break.

16:45 Incepe meciul cu Buzarnescu la serviciu.

16:40 Cele doua jucatoare au inceput incalzirea. Halep a castigat tragerea la sorti si a ales sa primeasca.

Meciul celor doua este al doilea in programul zilei dupa confruntarea din turneul masculin care ii opune pe Stan Wawrinka si Reilly Opelka (13:00).

Simona Halep si Mihaela Buzarnescu s-au mai intalni o singura data la un turneu ITF pe zgura in Italia. A castigat atunci Halep in doua seturi.

Cele doua sunt colege in echipa de Fed Cup a Romaniei si adeseori partenere de antrenament cand se afla in tara.

Meciul Halep - Buzarnescu va fi live text in aceasta pagina in jurul orei 15:30.