Wimbledon

GAME CU GAME Simona Halep si Cadantu eliminate de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi in turul 2 de la Wimbledon de favorita numarul 6 a turneului, chinezoaica Na Li. In alt meci, Alexandra Cadantu a fost invinsa de Kimiko Date Krumm.

Halep - Li 2-6, 6-1, 0-6

Game, Set si Meci. Na Li se impune in fata Simonei Halep si merge in turul al treilea.

SET 3, 0-4 Li face un nou break si conduce detasat.

SET 3, 0-2 Break Na Li si chinezoaica preia din nou initiativa.

SET 2, 6-1 Set incheiat superb de Halep cu o minge castigatoare.

SET 2, 5-1 Trei mingi de set ratate de Halep pe serviciul lui Na Li. Chinezoaica evita pierderea setului la zero.

SET 2, 5-0 Halep a castigat 20 din ultimele 25 de puncte jucate. Revenire formidabila.

SET 2, 4-0 Halep este cu totul alta jucatoare in acest set al doilea. Deja doua break-uri si un avantaj consistent.

SET 2, 2-0 Break Halep si pauza pare sa-i fi fost de bun augur.

SET 2, Incepe setul al doilea cu Halep la serviciu. Jucatoarea noastra a primit 3 minute ingrijiri medicale la nivelul terenului.

INFO: 13-4 a fost raportul punctelor direct castigatoare in primul set in favoarea lui Na Li.

SET 1, 2-6, Favorita 6, in speta Na Li, castiga setul inaugural fara prea mari probleme. Simona Halep solicita interventia medicului din cauza durerilor la spate.

SET 1, 2-5 Halep isi pierde din nou game-ul de serviciu. De asemenea acuza dureri la spate.

SET 1, 2-4 O prima reactie a Simonei Halep in acest meci. Lovitura de trecere superba in lung de linie si vine primul break pentru Halep.

SET 1, 1-4 Un nou break reusit de chinezoaica.

SET 1, 1-2 Primul game pentru Halep. Jucatoarea noastra a intrat mai greu in meci si s-a chinuit teribil sa-si castige game-ul de serviciu.

SET 1, 0-1 Li incepe cu un break dupa un prim game extrem de disputat.

13:39 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

LIVE Cadantu - Date Krumm 4-6, 5-7

Game, set si meci. Date Krumm continua aventura la Wimbledon, Cadantu paraseste competitia.

SET 2, 5-6 Un nou break in dreptul japonezei. Aceasta va servi din nou pentru castigarea meciului.

SET 2, 5-5 Cadantu revine imediat si egaleaza scorul. A scapat de presiunea pierderii meciului in acest moment al jocului.

SET 2, 4-5 Break Date Krumm si jucatoarea nipona va servi pentru castigarea meciului.

SET 1, 4-6 Primul set ii revine veteranei japoneze dupa 42 de minute.

SET 1, 4-5 Break reusit de japoneza. Aceasta serveste pentru castigarea setului inaugural.

SET 1, 4-3 Date Krumm nu cedeaza lupta si recupereaza break-ul.

SET 1, 4-2 Sansa de break irosita de Cadantu. Se putea desprinde la 4-2, dar japoneza a castigat punctul dupa o urcare la fileu. In cele din urma break-ul se produce si Cadantu are prima sansa la castigarea primului set.

SET 1, 3-2 Game la zero castigat de Cadantu pe propriul serviciu si jucatoarea noastra trece din nou la conducere.

SET 1, 2-2 Doua mingi de break ratate de Cadantu la 2-1 pentru ea. Date Krumm urca la fileu si castiga punctul. Egalitate la doi in loc de 3-1 pentru Cadantu.

SET 1, 1-1 Cadantu are trei minge de re-break si jucatoarea noastra isi ia inapoi game-ul. Break la zero.

SET 1, 0-1 Break Date Krumm in debut. A fost un game extrem de lung, cu numeroase rasturnari si avantaje de ambele parti.

Halep se afla la al treilea sau turneu la Wimbledon. Cea mai buna performanta a sa a fost calificarea in turul 2, in 2011. Ea este numatul 32 mondial, are 21 de ani, 1,68 metri si 60kg.

Halep s-a intalnit o singura data cu Na Li si a invins-o.

In acelasi timp cu meciul Simonei Halep transmitem LIVE si meciul dintre Alexandra Cadantu si japoneza Kimiko Date Krumm, o jucatoare de 43 de ani clasata pe locul 87 in lume. Date Krumm a jucat semifinala la Wimbledon in 1996, fiind invinsa in trei seturi de Steffi Graf. La vremea respectiva Cadantu avea 6 ani si probabil nici nu incepuse sa mearga la scoala primara.