US Open

Asa am trait Ana Bogdan cu Harriet Dart in primul tur la US Open

Sursă foto: twitter.com/usopen

Am transmis aici live text desfasurarea partidei dintre Ana Bogdan si britanica Harriet Dart din primul tur la US Open.

Roland Garros - Turul 1 SET 1 SET 2 SET 3
Ana Bogdan (ROU)  6 6
Harriet Dart (MBR)  3 1

SET 2, 6-1 Ana Bogdan inchide meciul din a doua sansa pe care a avut-o. Dart a ratat in acest game de final prima ei minge de break.

SET 2, 5-1 Dart isi face cu greu serviciul si ramane in acest meci. Bogdan are partida in propria racheta.

SET 2, 4-0 Meciul curge intr-o singura directie. Bogdan reuseste un nou break si nimic nu o poate opri in obtinerea victoriei.

SET 2, 3-0 Ana Bogdan isi castiga game-ul de serviciul nu fara emotii insa. Dart revenise de la 40-15. Britanica ramane fara minge de break.

SET 2, 2-0 Primul break al setului secund este reusit tot de Ana Bogdan.

SET 1, 6-3 Break pentru Bogdan si primul set ii revine jucatoarei din tara noastra. 91% puncte castigate cu prima minge, doar sapte erori nefortate si doua break-uri din cinci oportunitati. Dart n-a avut nicio minge de break si a comis 13 erori nefortate.

SET 1, 4-3 Ana Bogdan reuseste primul break al meciului dupa cel mai lung game de pana acum.

SET 1, 2-2 Din nou egalitate dupa o secventa de trei game-uri la rand castigate la zero de jucatoare aflata la serviciu.

SET 1, 0-1 Dart incepe meciul cu game castigat pe serviciu dupa ce a salvat o minge de break.

18:10 A inceput meciul programat pe terenul 14.