Turneul Campioanelor

Asa am trait: Simona Halep contra Elina Svitolina la Turneul Campioanelor

Simona Halep a revenit pe teren la Shenzhen, miercuri, de la ora 12:30, pentru meciul cu Elina Svitolina, detinatoarea trofeului. Partida a fost live text in aceasta pagina.

Turneul Campioanelor SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 5 3
Elina Svitolina (UCR) 7 6

Vedeti aici cotele oferite de FORTUNA pentru Halep - Svitolina

SET 2, 3-6 Halep rateaza doua mingi de break si pierde acest ultim game dupa patru mingi ratate la rand.

SET 2, 3-5 Break la zero reusit de Svitolina si ucraineanca va servi pentru meci.

SET 2, 3-3 Se joaca la intensitate maxima de ambele parti. Un meci cat o finala pana acum, cu lovituri dintre cele mai spectaculoase. Halep isi castiga game-ul si tine aproape.

SET 2, 2-2 Svitolina isi ia inapoi break-ul.

SET 2, 2-1 Break la zero reusit de Halep. Lovitura de final a fost un rever castigator in lung de linie. Simona Halep conduce in premiera!

SET 2, 1-1 Halep trage de ea si salveaza acest game de serviciu.

Statistica: Diferenta in primul set s-a facut la erorile nefortate. Mai multe in dreptul Simonei Halep (21-15).

SET 1, 5-7 Halep isi pierde la zero game-ul de serviciu. Primul set intra in contul Elinei Svitolina dupa 54 de minute.

SET 1, 5-6 As gasit de Svitolina la 40-40. Din nou in fata detinatoarea trofeului.

SET 1, 5-5 Halep o alearga pe Svitolina si o forteaza sa greseasca pe ucraineanca.

SET 1, 4-5 Svitolina ramane in fata intr-un game pe care l-a controlat aproape in totalitate.

SET 1, 4-4 Revenire pentru Simona Halep in acest game. Minge de break salvata intr-un moment crucial al setului.

SET 1, 3-4 Un game pe care Halep l-a avut in mana si a irosit incredibil doua mingi de break. Este momentul ca Darren Cahill sa coboare la banca pentru sfaturi.

SET 1, 3-3 Halep e inapoi in meci sau, altfel spus, abia acum s-a incalzit si incepe partida.

SET 1, 2-3 Break la zero adjudecat de Halep cu un forehand castigator. O baga pe Svitolina in sedinta cu antrenorul ei.

SET 1, 1-3 Halep pune pe tabela primul game in acest meci. A revenit de la 0-30.

SET 1, 0-3 Al doilea game de serviciu adjudecat la zero de Svitolina.

SET 1, 0-2 Halep revine de la 0-30, salveaza o prima minge de break, dar in cele din urma trimite afara cu reverul la a doua sansa a ucrainencei.

SET 1, 0-1 Svitolina incepe cu un game adjudecat la zero.

12:40 Incepe meciul cu Svitolina la serviciu.

12:35 Halep castiga tragerea la sorti si alege sa primeasca.

Aceasta este a 9-a intalnire intre cele doua jucatoare, scorul fiind egal (4-4).

Simona Halep porneste cu avantajul moral de a fi castigat ultimele doua meciuri chiar in acest an, in semifinalele de la Doha si Wimbledon.

Ambele jucatoare au castigat primele meciuri din Grupa Violet, astfel ca un nou succes o va apropia mult pe Halep sau Svitolina de calificarea in semifinale.