Simona Halep o spulbera pe Sloane Stephens si se califica in finala de la Cincinnati

Sursă foto: twitter.com/CincyTennis

Calificare spectaculoasa obtinuta de Simona Halep in finala turneului de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Sloane Stephens, cu 6-2, 6-1. Meciul a fost live text aici.

Un meci de doar 54 de minute care a curs practic intr-o singura directie, Halep dominandu-si adversara la toate capitolele.

Cu un prim serviciu ridicat la 73 de procente, Halep nu i-a lasat nici macar o sansa de break adversarei sale pe intreaga durata a partidei.

Halep a gresit mai putin, comitand doar noua erori nefortate, spre deosebire de Stephens care a comis nu mai putin de 20 de erori neprovocate.

Cu exceptia primelor game-uri din fiecare set, cand jucatoarea din Statele Unite a inceput la serviciu si a condus cu 1-0, Halep s-a aflat in permanenta la conducere pe tabela si niciun moment nu s-a pus problema invingatoarei.

Halep joaca pentru a doua oara in cariera finala de la Cincinnati si o va intalni pe Garbine Muguruza din Spania, o adversara de un cu totul alt calibru.