Asa am trait Simona Halep - Shuai Zhang in turul 2 la Toronto

Simna Halep a evoluat miercuri, în al doilea tur de la Toronto, după ora 20:00, cu Shuai Zhang din China.

FINAL Halep - Zhang 6-4, 6-2

6-4, 6-2 Prima minge de meci e valorificata de Halep pe o greseala a adversarei.

6-4, 5-1 Game alb de serviciu pentru Halep.

6-4, 4-1 Halep revine de la 15-40 si obtine break-ul, distantandu-se aproape decisiv pe tabela.

6-4, 3-1 Game solid de serviciu pentru Halep. Aceasta pastreaza avansul de un break.

6-4, 1-0 Halep incepe setul secund cu break la zero.

6-4 Primul set e castigat de Simona Halep in 42 de minute. Zhang a comis nu mai putin de 27 de erori nefortate. O cifra uriasa pentru a putea emite pretentii.

5-4 Halep ramane la conducere dupa un nou break. Zhang a gresit la 30-40.

4-4 Zhang recupereaza si al doilea break. Din nou egalitate, dupa ce Halep a avut 3-0 in debut.

4-2 Halep intrerupe seria adversarei dupa un game in care s-a vazut egalata de la 40-0.

3-2 Minge de break ratata de Halep, iar chinezoaica strange scorul.

3-1 Zhang recupereaza un break. O prima fisura in jocul lui Halep.

3-0 Al doilea break trecut in contul Simonei.

2-0 Halep dubleaza break-ul cu un game solid de serviciu.

1-0 Break pentru Halep in debutul meciului. Zhang a trimis in fileu la 30-40.

21:18 A inceput meciul.

Va fi a sasea intalnire a celor doua in circuit, Simona Halep conducand cu 3-2 la general.

Halep a invins-o pe Zhang in doua seturi anul acesta la Madrid, pe zgura.

Meciul celor doua va incepe undeva in jurul orei 19:30 a Romaniei.

In prima partida programata pe terenul doi de la Toronto se vor intalni Elena Ribakina, campioana de la Wimbledon, si Cori Gauff din Statele United.