Asa am trait Simona Halep - Cori Gauff in sferturi la Toronto

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale disputei dintre Simona Halep si Cori Gauff din sferturile turneului de la Toronto.

Final Halep - Gauff 6-4, 7-6

Tie-break: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2. Halep se impune pentru a patra oara in fata lui Gauff si merge in semifinale la Toronto.

6-4, 6-6 Al doilea break consecutiv cedat de Halep. Pur si simplu serviciul nu o ajuta!

6-4, 6-5 Halep revine de la 0-30 si castiga pe serviciul advers. Va servi inca o data pentru a inchide partida.

6-4, 5-5 Serviciul o tradeaza pe Halep cand avea nevoie mai mult. Gauff egaleaza de la 3-5 si e pe val.

6-4, 5-3 Senzational game castigat de Halep. Aceasta a salvat doua mingi de break in fata unei Gauff din ce in ce mai agresiva.

6-4, 4-2 Serviciul o tradeaza din nou pe Halep si Gauff recupereaza din nou un break.

6-4, 4-1 Break obtinut de Halep, dupa ce Gauff a revenit de la 0-40.

6-4, 3-1 Gauff recupereaza un break. La 15-30 Halep a comis o dubla greseala.

6-4, 3-0 Inca un break trecut in dreptul Simonei dupa o eroare nefortata comisa de Gauff.

6-4, 2-0 Dubleaza Halep avantajul de pe tabela cu un game solid de serviciu.

6-4, 1-0 Break reusit de Halep in debutul setului secund.

6-4 Halep inchide primul set cu un serviciu as dupa 43 de minute de la prima minge.

5-3 Doua mingi de break salvate de Halep pentru mentinerea avantajului dublu pe tabela.

4-2 Senzationala lovitura decisiva gasita de Halep in diagonala terenului la 40-30.

3-2 Break reusit de Halep dupa cel mai lung game de pana acum din meci.

1-1 Halep a inceput meciul cu break, insa si-a pierdut la randul sau serviciul in game-ul urmator.

20:10 A inceput meciul cu Gauff la serviciu.

Simona Halep o intalneste in sferturile de finala pe Cori Gauff din Statele Unite, a 10-a favorita a turneului.

Halep a invins-o de fiecare data pe Gauff in cele trei intalniri directe de pana acum.

Ultimele doua confruntari au avut loc chiar in acest an, Halep impunandu-se pe ciment la Indian Wells si pe zgura la Madrid.

Halep n-a pierdut niciun set pana acum la turneul de la Toronto, invingandu-le pe Donna Vekic, Shuai Zhang si Jil Teichamnn.

Daca Halep a petrecut pe teren 3 ore si 42 de minute, Gauff a stat aproape dublu in cele trei meciuri disputate in saptamana canadiana.

Finalista in acest an la Roland Garros, Gauff a trecut la Toronto de Madison Brengle (singurul meci decis in minimum de seturi), pentru ca in urmatoarele doua tururi sa joace tie-break in decisiv cu Elena Rybakina si Aryna Sabalenka.