VIDEO Accidentare urata suferita de Halep la Roma! A avut nevoie de ajutor sa iasa de pe teren

Dupa ce a avut primul tur liber, Simona Halep a inceput turneul de la Roma impotriva unei adversare de top. In setul al doilea Halep s-a accidentat la piciorul drept si a avut nevoie de ajutor pentru a parasi terenul.

FINAL Halep - Kerber 6-1, 3-3

UPDATE: Halep abandoneaza meciul si iese schiopatand din arena. Apare si Monica Niculescu pentru a-i cara geanta Simonei. Un meci incheiat prematur dupa fix o ora de joc.

20:05 Kerber vine langa Halep. Cele doua isi dau mana!

20:03 Accidentare suferita de Halep la 3-3 si 30-0 pe serviciul lui Kerber in setul secund. Halep are nevoie de ajutor pentru a ajunge la banca! Meciul este intrerupt. Halep si-a ascuns fata in prosop.

19:57 Halep intrerupe revenirea lui Kerber cu break dupa un game indelung disputat (3-2).

19:50 Kerber joaca tot mai agresiv si o obliga pe Halep sa comita eroarea nefortata. Break pentru Kerber (2-2).

19:46 Doua mingi de break salvate de Kerber pentru primul ei game pe tabela in setul secund. Halep conduce 2-1.

19:38 Continua seria erorilor din partea lui Kerber. Jucatoarea germana cedeaza un nou game pe propriul serviciu (1-0).

19:35 Prim set adjudecat autoritar de Halep, scor 6-1.

19:32 Dubla greseala Kerber pentru alte doua mingi de break in dreptul Simonei. Nemtoaica greseste nefortat si Halep are 5-1 dupa 24 de minute.

19:28 De aceasta data Halep isi castiga game-ul de serviciu, dupa ce a avut 40-0 si Kerber a recuperat doua puncte, pentru 4-1 pe tabela.

19:24 Kerber nu-si gaseste ritmul la serviciu si cedeaza al doilea game la zero dupa un forehand in fileu (3-1).

19:22 Halep a avut doua sanse de 3-1, ambele ratate. In cele din urma Kerber a reusit break-ul (2-1).

19:15 Dubla greseala comisa de Kerber la 0-40 si Halep obtine cel dintai break al meciului pentru 2-0 pe tabela.

19:12 Halep isi castiga primul game de serviciu dupa cinci minute de mare lupta. Doua mingi de break salvate de Halep.

19:04 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

Cotele oferite de BETANO
Halep – 1.23 | Kerber – 5.34

Simona Halep, locul 3 mondial, o va intalni pe Angelique Kerber din Germania, ocupanta pozitiei a 28-a in ierarhia WTA.

Kerber a invins-o in primul tur pe Alize Cornet, jucatoare venita din calificari, cu 6-2, 7-5.

Meciul Halep – Kerber va incepe nu inainte de ora 19:00 si va fi live text aici pe onlinesport.ro

Halep o conduce pe Kerber cu 6-5 la intalniri directe.

Ultima oara cele doua s-au duelat pe iarba de la Easbourne, in 2019, cand sportiva din Germania s-a impus, cu 6-4, 6-3.

Singura intalnire pe zgura a avut loc la Roland Garro 2018, in sferturi de finala. Atunci Halep a transat disputa dupa un meci de trei seturi, cu 6-7 (2), 6-3, 6-2.

Cinci din cele 11 meciuri de pana acum au avut nevoie de set decisiv.