Roland Garros

Mihaela Buzarnescu se opreste in optimi la Roland Garros

Sursă foto: twitter.com/rolandgarros

Mihaela Buzarnescu a fost eliminat, duminica, in faza optimilor de finala la Roland Garros. Chiar si asa, Buzarnescu obtine cea mai buna performanta intr-un turneu de Mare Slem.Apasati aici pentru live video

FINAL Buzarnescu - Keys 1-6, 4-6

SET 2, 4-6 Keys inchide meciul si se califica in sferturi.

SET 2, 4-5 Se strange scorul dupa un game de serviciu solid reusit de Buzarnescu.

SET 2, 3-5 Break Buzarnescu la chiar prima sansa din aceasta partida. Doua mingi de meci salvate de Buzarnescu in acest game.

SET 2, 2-5 Buzarnescu isi castiga game-ul de serviciu si ramane in meci.

SET 2, 1-4 Keys se desprinde cu un nou break.

SET 2, 1-2 Primul break reusit de Keys in acest set secund.

SET 2, 1-1 Rever ratat de Buzarnescu. Mingea se opreste in fileu si este game pentru Keys.

SET 2, 1-0 Buzarnescu trece in premiera la conducere.

SET 1, 1-6 Trei mingi de set salvate de Buzarnescu, dar Keys inchide pana la urma setul cu un forehand castigator. Un set rapid de doar 22 de minute, in conditiile acest ultim game a fost cel mai lung, de peste opt minute.

SET 1, 1-5 Inca un break reusit de Keys. Se joaca extrem de repede, cu schimburi scurte de 2-3 mingi.

SET 1, 1-4 Keys isi castiga game-ul de serviciu si ramane la un break in fata. Un singur punct obtinut de Buzarnescu la retur.

SET 1, 0-2 Break reusit de Keys.

12:12 A inceput meciul cu Keys la serviciu.

Meciul este programat pe terenul central Philippe Chatrier.

Pentru Buzarnescu si Keys este primul meci direct in circuitul mondial.

Buzarnescu, favorita 31, se afla la cea mai buna performanta a carierei intr-un turneu de Mare Slem.