Roland Garros

Asa am trait Sorana Cirstea in turul 2 la Roland Garros

Sorana Cirstea a avut sansa uriasa de a avansa spre fazele superioare la Roland Garros, dupa ce Petra Kvitova s-a retras din competitie chiar inaintea meciului din primul tur.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Roland Garros - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Sorana Cirstea (ROU) 6 6
Aliona Bolsova (SPA) 7 7

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Cirstea - Bolsova

LIVE Irina-Camelia Begu in turul 2 la Roland Garros (dupa 13:30)

Tie-break: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 3-3, 3-4, 3-5, 3-6, 3-7. Victorie pentru Bolsova si calificare in turul 3.

SET 2, 6-6 Inca un tie-break in acest meci. Cirstea si-a facut din nou serviciul sub presiune.

SET 2, 5-5 Cirstea a mers pe sarma in acest game, revenind de la 0-30 cu patru puncte la rand.

SET 2, 4-5 Doua erori nefortate comise la rand de Cirstea si Bolsova mai are nevoie de un game pentru calificarea in turul 3.

SET 2, 4-4 Ce ghinion pentru Sorana! Din banda fileului mingea iese afara la 30-40. Bolsova isi ia break-ul inapoi.

SET 2, 4-3 Cirstea rupe echilibrul in aceest set cu break.

SET 2, 2-2 Raspunde si Cirstea cu un game alb pe propriul serviciu.

SET 2, 0-1 Game la zero pentru Bolsova.

Tie-Break: 1-0, 2-0, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 3-4, 3-5, 4-5, 5-5, 5-6, 5-7. Bolsova se impune cu un forehand castigator si inchide un set care a durat 46 de minute.

SET 1, 6-6 Bolsova isi pierde pentru a treia oara serviciul cand a avut sansa inchiderii setului. Avem tie-break!

SET 1, 5-6 Seria pozitiva a Soranei e intrerupta de un game mai putin reusit pe propriul serviciu. Break la 15 reusit de Bolosova. A treia oara iberica va servi pentru set.

SET 1, 5-5 Sorana e pe val si egaleaza scorul cu retur castigator la minge de break. Un game in care a avut chiar si 40-0.

SET 1, 4-5 Scurta senzationala pusa de Cirstea la 40-30. Jucatoarea noastra se apropie la un game de Bolsova, care va servi a doua oara pentru set.

SET 1, 3-5 Cirstea reactioneaza si reduce din diferenta printr-un break. Primul game castiga contra serviciului.

SET 1, 2-5 La 0-40 Cirstea trimite in fileu, dupa ce avusese punctul in mana. Break la zero reusit de Bolsova.

SET 1, 2-3 Cirstea urca la fileu si inchide game-ul cu un punct spectaculos. Ramane un break diferenta.

SET 1, 1-3 Game alb pe propriul serviciu reusit de Bolsova, jucatoare nascuta in Republica Moldova dar care reprezinta Spania.

SET 1, 0-2 Patru puncte la rand obtinute de Bolsova, jucatoare care castiga game-ul revenind de la 0-30.

SET 1, 0-1 Bolsova incepe cu break.

12:09 A inceput meciul cu Sorana la serviciu.

Cirstea o intalneste in premiera pentru un loc in turul 3 pe Aliona Bolsova, o jucatoare din Spania clasata pe locul 137 mondial si care in runda inaugurala a eliminat-o pe rusoaica Vera Zvonareva.

Bolsova este la 13-6 record pe zgura in acest an competitional, desi a evoluat mai mult in calificari sau la turnee ITF.

Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuit.