Roland Garros

Asa am trait Simona Halep in turul 2 la Roland Garros

Sursă foto: twitter.com/rolandgarros

Campioana Simona Halep a continuat, joi, cursa de aparare a titlului de la Roland Garros, intalnind-o pe poloneza Magda Linette in ultimul meci al zilei pe arena Suzanne Lenglen.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Roland Garros - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 5 6
Magda Linette (POL) 4 7 3

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru meciul Halep - Linette

SET 3, 6-3 Alte doua mingi de meci pentru Halep. De aceasta data la prima sansa inchide partida.

SET 3, 5-3 Halep serveste din nou pentru meci si nu reuseste sa inchida partida nici acum.

SET 3, 4-1 Halep reface diferenta de doua break-uri.

SET 3, 3-1 La minge de break pentru Linette mingea trimisa de Halep e aruncata de banda fileului in afara terenului.

SET 3, 3-0 Inca un break trecut in dreptul lui Halep.

SET 3, 2-0 Game la zero reusit de Halep pe propriul serviciu. Pana acum sunt in grafic cu scenariul din partida anterioara a Simonei.

SET 3, 1-0 Break pentru Halep in debutul decisivului.

SET 2, 5-7 Incredibila rasturnare de situatie. Magda Linette face break si castiga setul secund, dupa ce Halep a condus 5-3 si a avut trei mingi de meci!

SET 2, 5-6 Riscuri mari asumate de Halep la minge de break cu un forehand care nu trece fileul. Linette preia conducerea dupa al treilea game la rand!

SET 2, 5-5 Halep rateaza alte doua mingi de meci pe propriul serviciu si in cele din urma Linette obtine break-ul.

SET 2, 5-4 Prima minge de meci ratata de Halep cu forehand putin afara. Pana la urma poloneza isi face serviciul si amana finalul.

SET 2, 5-3 Serviciul functioneaza ideal pentru Halep si jucatoarea noastra se apropie la un game de victorie.

SET 2, 3-1 Halep se desprinde dupa un game deloc usor. Doua mingi de game anulate de Linette.

SET 2, 2-1 Primul break al setului secund este reusit de Halep. In continuare Linette joaca la totul sau nimic.

SET 2, 0-1 Linette revine de la 0-30 si castiga game-ul cu patru puncte la rand.

Statistica: Linette a avut mai multe puncte castigate direct (15-10), in timp ce diferenta la erori nefortate a sensibil egala (16-18).

SET 1, 6-4 Din a doua incercare Halep inchide acest set inaugural intins pe durata a 49 de minute. Linette joaca de departe cel mai bun tenis al ei.

SET 1, 5-4 Linette isi castiga game-ul de serviciu si pune presiune pe Halep.

SET 1, 5-3 Break recuperat de Linette. Primul act se prelungeste.

SET 1, 5-2 Halep revine de la minge de game si reuseste break-ul. Cifrele sunt egale in acest punct la puncte castigatoare si erori nefortate: 8-14!

SET 1, 4-2 Forehand ratat de Linette in prelungirile game-ului la avantaj pentru Halep. Pentru a doua oara in set Halep se distanteaza pe tabela.

SET 1, 3-2 Halep revine la conducere dupa un game in care a ratat de la 40-0 trei mingi la rand.

SET 1, 2-2 Linette castiga in premiera pe serviciul Simonei Halep. Un game lung decis la avantaje.

SET 1, 2-1 Trei mingi de break ratate de Halep in acest game.

SET 1, 1-0 Halep incepe meciul cu break.

19:20 Incepe meciul cu Linette la serviciu.

19:17 Meciul e arbitrat din scaun de un francez cu nume interesant, Marcel Absolu!

19:13 Magda Linette castiga tragerea la sorti si alege sa inceapa meciul la serviciu.

19:12 Cele doua jucatoare au ajuns pe teren.

Magda Linette ocupa in prezent locul 87 mondial, iar Simona Halep nu a mai intalnit-o niciodata pe poloneza pana acum.

Doar doua meciuri a castigat Linette pe zgura in acest an din cele opt disputate.

Optimi la Hobart, semifinala la Hua Hin si un sfert de finala la Guadalajara sunt rezultatele etalon ale polonezei in acest an competitional.

La Roland Garros cel mai bun rezultat obtinut de Magda Linette a fost turul 3 atins in 2017. In urma cu un an pierdea in primul tur.