Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Roland Garros - Optimi SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 6
Iga Swiatek (POL) 1 0

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru meciul Halep - Swiatek

SET 2, 6-0 Forehand castigator reusit de Halep pentru finalul partidei in doar 45 de minute. Calificare in sferturile de finala.

SET 2, 5-0 Halep isi face serviciul la zero.

SET 2, 4-0 Inca un break adjudecat de Halep. E o chestiune de minute pana cand acest meci se va fi incheiat. Si n-au trecut decat 38 de minute de la inceputul partidei.

SET 2, 3-0 Halep se distanteaza autoritar dupa doar noua minute de la inceputul setului.

SET 2, 2-0 Continua seria castigatoare pentru Simona. Un nou break izbutit de jucatoarea noastra.

SET 2, 1-0 De la 0-30 Halep revine si castiga game-ul de serviciu cu patru puncte la rand.

SET 1, 6-1 Halep inchide setul cu break dupa 24 de minute. Un meci dominat autoritar de fosta lidera mondiala.

SET 1, 5-1 Swiatek obtine break-ul si totodata primul ei game in acest meci. Relaxarea obisnuita pentru Halep la un asemenea scor.

SET 1, 5-0 Dupa doar 14 minute de la inceputul meciului Halep ajunge in situatia de a servi pentru set. Inca un break pentru Simona, al treilea in acest set fara istoric pana acum.

SET 1, 4-0 Halep isi castiga la zero game-ul de serviciu.

SET 1, 3-0 Break la 15 reusit de Halep.

SET 1, 2-0 Game solid de serviciu pentru Halep care nu-i lasa adversarei prea multe sanse pana acum.

SET 1, 1-0 Swiatek incepe agresiv cu un prim punct reusit rapid. Urmeaza o dubla greseala care taie avantul polonezei. Halep obtine in cele din urma break-ul.

18:27 Incepe meciul cu Swiatek la serviciu.

18:20 Cele doua jucatoare au ajuns pe teren si incepe incalzirea.

Dupa cele trei meciuri de "incalzire" pentru Simona Halep urmeaza un meci inselator cu tanara poloneza Iga Swiatek.

La cei 18 ani ai sai Swiatek (104 WTA) se afla in fata meciului carierei si nu are in acest moment ce pierde contra lui Halep, detinatoarea trofeului.

Cu Naomi Osaka si Serena Williams deja eliminate de pe partea ei de tablou, pentru Halep se deschide o perspectiva de neretat pentru a juca o noua finala la Roland Garros.