Asa am trait Halep cu Garcia in sferturi la Toronto

Simona Halep ar fi trebuit sa o intalneasca pe Caroline Garcia, vineri noapte, in sferturile de la Toronto. Meciul a fost amanat din cauza ploii pentru sambata dimineata in Canada.

FINAL Halep - Garcia 6-4, 6-2 click aici pentru streaming live

SET 2, 6-2 Halep serveste impecabil si inchide meciul dupa un retur trimis afara de Garcia.

SET 2, 5-2 Garcia ramane in set dupa un game in care Halep nu a mai fortat.

SET 2, 5-1 Game la zero obtinut de Halep pe propriul serviciu.

SET 2, 4-1 Dupa o ora de la primul serviciu Halep isi trece in cont al doilea break in acest set si se apropie cu pasi mari de calificarea in semifinale.

SET 2, 3-1 Halep isi consolideaza avantajul de pe tabela cu un game solid de serviciu.

SET 2, 2-1 Garcia isi pierde serviciul dupa o dubla greseala.

SET 1, 6-4, Halep serveste inteligent si castiga la zero game-ul care pune punct setului inaugural.

SET 1, 5-4 Break reusit de Halep! Jucatoarea noastra va servi pentru 1-0 la seturi.

SET 1, 4-4 Halep rezista formidabil intr-un game extrem de dificil, cu minge de break salvata.

SET 1, 4-3 Trei puncte la rand obtinute de Garcia si aceasta revine la conducere.

SET 1, 3-3 Forehand castigator in lung de linie prin care Halep inchide un nou game de serviciu foarte disputat.

SET 1, 2-3 Garcia ramane la conducere dupa un game maraton de peste zece minute, timp in care Halep a salvat mai multe mingi de break.

SET 1, 2-2 Halep isi castiga game-ul de serviciu si ramane aproape de adversara. Garcia revenise de la 40-15 pentru Halep si trimisese game-ul in prelungiri.

18:06 Incepe meciul cu Garcia la serviciu.

Meciul progeamat sa inceapa dupa ora 4:00 a Romaniei nu s-a putut disputa din cauza ploii si a fost reprogramat pentru ziua de sambata, ora locala 11 (n.r. - 18 in Romania).

O singura data s-au mai intalnit Halep si Garcia, in 2016 la Sydney, cand jucatoarea noastra s-a impus in trei seturi.