Momente jenante la Madrid in timpul meciului Simonei Halep

In setul al doilea al meciului dintre Simona Halep si Margarita Gasparyan, organizatorii au dat cu bata in balta, cum se spune pe romaneste.

Un anunt de la statia de amplificare a arenei centrale a oprit meciul la 40-40 cand Halep servea. O voce feminina anunta in intreg complexul Caja Magica despre anularea unui meci de dublu de pe terenul 5. Ceva rar intalnit si taxat de publicul prezent printr-un ropot de fluieraturi.

Arbitrul de scaun Maria Cicak a oprit meciul pentru un minut, propunandu-i Simonei Halep ca partida sa fie oprita pana la repararea situatiei.

Simona Halep n-a fost de acord ca meciul sa fie oprit si astfel partida a continuat sub spectrul unei noi intreruperi.

Din fericire pentru toata lumea organizatorii au reparat problema de sunet si Halep a castigat game-ul distantandu-se la 5-2.