Miami Open

Begu pierde meciul cu Andreescu de la set si 5-1!

Irina Begu a fost eliminata de Bianca Andreescu, joi seara, in primul tur la Miami Open dupa ce a condus cu un set si a avut 5-1 in setul al doilea!
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

FINAL Begu - Andreescu 6-4, 6-7, 2-6

SET 3 2-6 Andreescu inchide meciul cu un game la zero.

SET 3, 2-5 Inca un break pentru Andreescu. Begu a pierdut de mult meciul, fara doar si poate, din setul al doilea cand a avut un avantaj urias.

SET 3, 0-1 Break la zero obtinut de Andreescu.

SET 2, 6-7 Andreescu trimite meciul in decisiv dupa 7-2 in tiebreak. Begu a condus in acest set cu 5-1!

SET 2, 6-6 Primul break obtinut de Begu dupa cinci pierdute la rand. Setul se decide la tiebreak.

SET 2, 5-6 Andreescu trece in premiera la conducere. Begu nu se mai regaseste de la un punct incoace.

SET 2, 5-5 Continua revenirea senzationala a Biancai Andreescu. Aceasta obtine al patrulea game consecutiv.

SET 2, 5-3 Un break recuperat de Andreescu. Meciul inca nu e jucat.

SET 2, 5-2 Andreescu reduce din diferenta si ramane in meci. Begu va servi pentru calificarea in turul doi.

SET 2, 5-1 Begu la un singur game de castigarea meciului.

SET 2, 4-1 Begu se desprinde dupa un nou break.

SET 2, 2-1 Se continua seria break-urilor. Begu revine la conducere.

SET 2, 1-1 Andreescu isi recupereaza break-ul si scorul redevine egal.

SET 2, 1-0 Break pentru Begu in debutul secund. Se repeta scenariul primului set.

SET 1, 6-4 Begu inchide setul din a treia incercare. Andreescu a returnat afara o minge pe seriviciul doi al Irinei. Un set de aproape 50 de minute.

SET 1, 5-3 Game de mare lupta adjudecat de Begu in prelungiri. Niciodata pana acum Andreescu n-a condus in acest meci.

SET 1, 4-2 Begu face diferenta cu lovitura de forehand si reface diferenta de doua game-uri. A mai condus cu 2-0 in debut.

SET 1, 3-2 Inca un break reusit de Begu si reprezentanta Romaniei ramane la conducere.

SET 1, 2-2 Andreescu revine de la 0-2 si recupereaza break-ul pierdut la inceputul meciului. Si-a intrat mai greu in ritm campioana de la Indian Wells.

SET 1, 1-0 Begu reuseste primul break al meciului chiar in debutul partidei.

21:30 A inceput meciul cu Andreescu la serviciu.

Programul zilei de joi actualizat. Begu si Andreescu ar intra in meciul trei pe terenul 2, undeva dupa ora 20:00 a Romaniei.

Cele doua jucatoare se vor intalni pentru a treia oara in cariera si a doua oara in decurs de doar doua saptamani.

Andreescu o invingea pe Begu in primul tur de la Indian Wells, cu 6-7, 6-3, 6-3, dupa care avea sa castige turneul obtinand cea mai mare victorie a carierei.

In 2018, la Fed Cup, Begu castiga disputa cu jucatoarea din Canada.

Ambele dispute de pana acum au fost de cate trei seturi.