1
CFR Cluj
Culio 77'

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj

Duminica a fost programat un singur meci in Liga 1, partida de la Ovidiu dintre Viitorul si CFR Cluj, cu incepere de la ora 20:30.

22:23

Final de meci.

90'

Forteaza CFR-ul, dar mingea trimisa de Paun se duce mult peste poarta.

87'

Ratarea meciului ii apartine lui Traore. Trimite incredibil pe langa poarta din cativa metri.

84'

Sut in forta trimis de Peteleu de la mare distanta. Respinge Cabuz!

77'

Gol Culio!

CFR reduce din diferenta printr-un penalty transformata de Culio.

57'

Gol Rivaldinho!

Viitorul isi majoreaza avantajul la 3-0 prin Rivaldinho. Sut printre picioarele lui Arlauskis.

46'

George Gaman fluiera reluarea jocului.

21:18

Pauza la Ovidiu dupa o repriza dominata de Viitorul.

43'

Sansa de 3-0 ratata de olandezul de Nooijer. Sut trimis putin pe langa poarta.

36'

Gol Matei!

Matei duce scorul la 2-0 cu un sut fabulos. Un eurogol al fostului dinamovist revenit in Liga 1 la Viitorul.

36'

Centrare a lui de Nooijer in fata portii, Rivaldinho solicita penalty. Se dicteaza doar corner.

33'

Traore trimite in poarta Viitorului cu capul, dar golul este anulat pentru o pozitie afara din joc. Decizie corecta!

30'

A inceput sa ploua torential la Ovidiu. Oamenii se adapostesc care pe unde apuca.

27'

Gol Peteleu (ag)!

Viitorul deschide scorul printr-un autogol al lui Peteleu la o minge trimisa in fata portii de Rivaldinho.