GAME cu GAME Turneul Campionilor: Horia Tecau si Jean Julien Rojer impotriva fratilor Bryan

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer au dau piept, miercuri de la ora 14:00 live text pe Onlinesport.ro, cu fratii americani Bob si Mike Bryan, liderii mondiali in dublul masculin.

FINAL Tecau/Rojer - Bryan/Bryan 7-6 (7-4), 3-6, 6-10

15:46 Punct final in aceasta intalnire. Tecau si Rojer pierd si acest al doilea meci de la Turneul Campionilor, iar sansele lor la calificarea in semifinale se micsoreaza considerabil.

15:34 De la 3-1 pentru Tecau si Rojer fratii americani Bryan intorc rezultatul si castiga setul secund in 32 de minute cu cinci game-uri la rand. Urmeaza super tie break-ul.

15:31 Sunt patru game-uri la rand castigate de americani dintre care trei la zero (3-5).

15:25 Rojer isi pierde pentru prima data serviciul si fratii Bryan egaleaza la trei recuperandu-si break-ul cedat anterior (3-3).

15:15 Tecau si Rojer conduc in debutul setului al doilea cu break in fata (2-1).

15:03 Primul set este adjudecat de ai nostri in 49 de minute dupa ce au revenit de la 2-4.

14:56 Minge de set salvata de fratii Bryan si se ajunge in tie-break.

14:42 Tecau isi castiga serviciul si fratii Bryan sunt condusi in premiera dupa ce au pierdut ultimele trei game-uri (5-4).

14:40 Tecau si Rojer egaleaza la patru in primul set, dupa ce fratii americani au condus cu 4-2. Urmeaza Tecau la serviciu.

14:30 Inca un break pentru fratii Bryan dupa ce Tecau a trimis voleul in fileu.

14:28 Break pentru Tecau si Rojer pe serviciul lui Mike Bryan (2-2), acestuia neintrandu-i deloc primul serviciu. Mai mult decat atat a si comis o dubla la minge de break.

14:20 Tecau forteaza o dreapta in diagonala terenului si mingea iese de putin afara la punctul decisiv. Un 2-0 pentru americani care putea fi la fel de bine in favoarea alor nostri.

14:14 Incepe meciul cu Tecau la serviciu si din pacate acesta isi pierde serviciul. Fratii Bryan au revenit de la 0-40 si au obtinut patru puncte la rand.

Ambele perechi au pierdut partidele inaugurale, astfel ca meciul direct de miercuri se anunta unul de totul sau nimic.