Asa am trait Niculescu, Bogdan si Cirstea in turul 2 la US Open

Sursă foto: twitter.com

Am transmis live text in aceasta pagina, dupa ora 18:00, partidele jucatoarelor din Romania in turul 2 la US Open.

FINAL Niculescu - Bogdan 6-2, 3-6, 6-3 click aici pentru live streaming

SET 3, 6-3 Jucatoarea cu experienta mai bogata la nivel inalt s-a impus in cele din urma. Niculescu inchide partida cu break si merge in turul 3, ramanand singura reprezentanta a Romaniei in turneul de simplu de la US Open.

SET 3, 5-3 Niculescu se desprinde pe tabela, dar Bogdan nu da semne ca va renunta prea usor la acest meci.

SET 3, 4-2 Game la zero castigat acum de Niculescu pe propriul serviciu. Monica a inchis jocul cu o scurta la care Bogdan n-a mai ajuns.

SET 3, 3-2 Niculescu obtine un nou break dupa un game maraton de peste zece minute. Meciul capata de acum accente dramatice.

SET 3, 2-2 Break recuperat de Bogdan si nimic nu este decis in acest meci, dimpotriva chiar.

SET 3, 2-1 Bogdan reactioneaza in acest decisiv si obtine primul sau game. Niculescu pastreaza un break avans.

SET 3, 2-0 Niculescu revine in controlul partidei si castiga la zero pe propriul serviciu.

SET 3, 1-0 Un game inceput foarte bine de Bogdan, dar apoi aceasta a gresit din ce in ce mai mult si Niculescu obtine break-ul. Primul game pentru Niculescu de la 3-0 in setul al doilea.

21:09 Incepe decisivul cu Bogdan la serviciu. Ambele jucatoare si-au luat pauza de vestiar dupa setul al doilea.

SET 2, 3-6 Niculescu nu se mai regaseste deloc si cedeaza setul dupa un nou break. Avem asadar decisiv intre singurele jucatoare din Romania ramase in competitia de simplu de la US Open.

SET 2, 3-5 Bogdan isi castiga cu mare dificultate serviciul si mai are nevoie de un singur game pentru a trimite partida in decisiv.

SET 2, 3-4 Bogdan reuseste al doilea break consecutiv si controleaza jocul in aceste momente. Niculescu este in pragul unei crize de nervi.

SET 2, 3-3 Revine spectaculos Bogdan si egaleaza scorul dupa trei game-uri la rand.

SET 2, 3-0 Niculescu se desprinde in acest set la adapostul unui break.

SET 1, 6-2 Doua break-uri au facut diferenta in favoarea Monicai Niculescu.

FINAL Cirstea - Ostapenko 4-6, 4-6

SET 2, 4-6 Ostapenko inchide meciul la serviciu si se califica in turul urmator. Din pacate pentru Sorana Cirstea, US Open 2017 se incheie aici.

SET 2, 4-5 Break pentru Ostapenko si jucatoarea din Letonia va servi pentru calificarea in turul 3.

SET 2, 4-4 Game la zero pentru Ostapenko pe propriul serviciu.

SET 2, 3-2 Nici de aceasta data Cirstea nu reuseste desprinderea si Ostapenko recupereaza break-ul profitand de serviciul slab al Soranei.

SET 2, 3-1 Dubla greseala comisa de Ostapenko la 30-30. Cirstea face apoi pasul in fata si obtine un nou break cu un rever castigator din apropierea fileului.

SET 2, 2-1 Rebreak izbutit de Ostapenko dupa un game disputat. Din pacate Cirstea n-a reusit sa profite si sa se distanteze pe tabela.

SET 2, 2-0 Cirstea forteaza break-ul si-l obtine dupa o minge trimisa in fileu de Ostapenko. Primul break al meciului pentru jucatoarea noastra.

SET 1, 4-6 Ostapenko inchide primul set dupa 48 de minute.

SET 1, 4-5 Cirstea ramane in set si mai are o singura sansa de a recupera break-ul cedat in debutul setului

SET 1, 0-1 Ostapenko incepe cu un break.

18:15 A inceput meciul dintre Cirstea si Ostapenko.

Partida programata pe Louis Armstrong Stadium este prima intre cele doua jucatoare.

Ostapenko, favorita numarul 12, a castigat in acest an Roland Garros, invingand-o in finala pe Simona Halep.

Cu o victorie in meciul de joi Sorana Cirstea si-ar egala cea mai buna performanta a carierei la US Open.

In jurul orei 20:00 va incepe pe terenul 7 disputa dintre Monica Niculescu si Ana Bogdan, partida care va fi de asemenea live text aici.