Aas am trait Sorana Cirstea contra Garbine Muguruza in turul 3 la Wimbledon

Sursă foto: twitter.com

Sorana Cirstea a intalnit-o pe Garbine Muguruza din Spania, sambata de la ora 13:30, intr-un meci care asigura calificarea intre primele 16 jucatoare de la Wimbledon.

FINAL Cirstea - Muguruza 2-6, 2-6click pentru streaming live

INFO: Toate meciurile de la Wimbledon se pot viziona cu streaming live pe Betano.com, daca esti membru si detii un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

SET 2, 2-6 Minge afara trimisa de Cirstea dupa un raliu si Muguruza se califica in optimile de finala dupa un meci pe care l-a dominat autoritar.

SET 2, 2-5 Cirstea castiga game-ul de supravietuire cu revenire de la 0-30.

SET 2, 1-5 Scurta senzationala pusa de Muguruza la minge de game. Nimic de facut din partea Soranei.

SET 2, 1-4 Break Muguruza dupa ce Cirstea salvase nu mai putin de sapte mingi intr-un game de peste 7 minute.

SET 2, 1-3 Cu exceptia unui retur castigator la 0-40, Cirstea nu a avut nicio sansa in game-ul de serviciu al ibericei.

SET 2, 1-2 Mingea in picioarele Soranei pe o urcare a acesteia spre fileu si Muguruza face break-ul.

SET 2, 1-0 Sorana conduce pentru a doua oara in meci, la fel cum a facut-o in debutul setului inaugural.

SET 1, 2-6 Muguruza inchide setul cu un serviciu in forta, dupa ce anterior salvase minge de break.

SET 1, 1-4 Inca un break la zero in dreptul ibericei si Cirstea pare ca scapa setul din mana.

SET 1, 1-3 Cirstea rateaza minge de break, minge de 2-2, si Muguruza se desprinde dupa doua puncte la rand facute cadou de adversara.

SET 1, 1-2 Break la zero reusit de Muguruza. Nicio sansa pentru Sorana in acest game in care a fost dominata autoritar.

SET 1, 1-1 Muguruza isi castiga serviciul dupa ce Cirstea revenise promitator de la 40-0. Un retur prea lung a privat-o pe Sorana de trimiterea jocului in prelungiri.

SET 1, 1-0 Cirstea inchide primul game cu un as, un game rapid de doua minute.

13:43 Incepe meciul cu Sorana la serviciu.

Cele doua jucatoare s-au mai intalnit o singura data chiar in acest an in optimile de finala la Australian Open.

Muguruza a invins-o pe Cirstea la Antipozi, cu 6-2, 6-3.

Jucatoarea din Spania a fost finalista in urma cu doi ani la Wimbledon, iar in acest sezon de iarba are cinci victorii in sapte meciuri.