Asa am trait Simona Halep - Viktoria Kuzmova la Madrid

Simona Halep a continuat aventura la Madrid si o intalneste, miercuri, in turul 3, pe slovaca Viktoria Kuzmova.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Madrid - Turul 3 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 6
Viktoria Kuzmova (SVQ) 0 0

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Kuzmova

SET 2, 6-0 Halep inchide meciul cu retur castigator!

SET 2, 5-0 Kuzmova a obtinut in acest game punctul cu numarul zece al sau in acest meci. Halep in continuare de neoprit!

SET 2, 4-0 Forehand castigator gasit la 40-0 pe serviciul advers. Break Halep!

SET 2, 3-0 Incredibil ritm de joc impus de Halep. Sa nu uitam ca slovaca le-a eliminat in primele doua tururi pe Julia Goerges si Carla Suarez Navarro.

SET 2, 2-0 Continua seria castigatoare a Simonei cu un nou break. Kuzmova nu gaseste raspuns.

SET 1, 6-0 Rever castigator in lung de linie si Halep inchide primul set dupa 21 de minute!

SET 1, 5-0 Halep mentine presiunea constanta si nu-i lasa adversarei prea multe sanse. Doar al doilea game in care Kuzmova a reusit mai mult de un punct.

SET 1, 4-0 Retur castigator reusit de Halep. Doar patru puncte obtinute de Kuzmova pana acum!

SET 1, 3-0 Halep joaca la asteptare si Kuzmova greseste decisiv cu dreapta.

SET 1, 2-0 Forehand castigator gasit de Halep la 30-30. Prima minge de break a meciului. Kuzmova comite dubla greseala!

SET 1, 1-0 Game la zero adjudecat de Halep la serviciu.

13:17 Incepe meciul cu Simona la serviciu. Se joaca in regim de sala cu acoperisul tras din cauza ploii.

13:12 Se mai dau cateva servicii de incalzire pana la inchiderea completa a arenei.

13:09 Jucatoarele au incheiat incalzirea dinaintae meciului, dar organizatorii au decis sa traga acoperisul arenei centrale "Manolo Santana".

Ocupanta a locului 46 mondial, Kuzmova le-a eliminat in primele doua tururi pe Julia Goerges si pe Carla Suarez Navarro, depasindu-si statutul in fata celor doua.

Simona Halep si Vktoria Kuzmova nu s-au mai intalnit niciodata pana acum.

"Trebuie sa urmaresc cateva inregistrari cu ea", a spus Halep dupa meciul cu Johanna Konta din turul secund.

In acest an Kuzmova are 15 victorii si 10 infrangeri, ajungand in semifinale la Auckland si in sferturi de finala la Dubai.

La Madrid slovaca a reusit pentru prima data sa obtina doua victorii consecutive pe zgura.