Asa am trait Simona Halep - Lesia Tsurenko in turul 3 la Dubai

Simona Halep a intalnit-o din nou pe Lesia Tsurenko din Ucraina, de aceasta data intr-un meci pentru calificarea in sferturile de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5.

Dubai - Optimi SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 7
Lesia Tsurenko (UKR) 3 5

SET 2, 7-5 Punct final. Halep inchide meciul cu o serie de 11 puncte castigate la rand!

SET 2, 5-5 Halep isi ia inapoi break-ul. Nicio minge de break n-a fost salvata pana acum in acest set.

SET 2, 4-5 Tsurenko obtine break-ul si va servi pentru trimiterea meciului in decisiv.

SET 2, 3-2 Al treilea game la rand adjudecat de Halep, acesta din urma la zero pe propriul serviciu.

SET 2, 2-2 Break pentru Halep dupa un game in care jucatoarea noastra a invitat-o pe Tsurenko sa trimita afara.

SET 2, 1-2 Halep raspunde cu un game alb. Se observa insa o stare de oboseala in gesturile Simonei.

SET 2, 0-2 Game castigat cu lejeritate de ucraineanca pe propriul serviciu.

SET 2, 0-1 Break reusit de Tsurenko, dupa ce Halep a condus 30-15.

SET 1, 6-3 Tsurenko isi pierde rabdarea si ataca afara cu dreapta. Halep inchide setul cu break. Au fost nu mai putin de sase break-uri, patru obtinute de Halep!

SET 1, 5-3 Halep serveste pentru inchiderea meciului, dar comite o dubla greseala la minge de break si primul set se prelungeste.

SET 1, 5-2 Tsurenko isi pierde serviciul dupa ce a condus cu 40-15. Dubla greseala comisa de ucraineanca la minge de break pentru Halep.

SET 1, 4-2 Halep se desprinde dupa ce face pasul in fata si o surprinde pe Tsurenko la fileu.

SET 1, 3-2 Inca un break o readuce pe Halep la conducere. Jucatoarea noastra a avut chiar si 40-0 pe serviciul advers. Tsurenko a recuperat doua puncte, dar apoi a comis o noua eroare nefortata.

SET 1, 2-2 Halep isi pierde serviciul de la 30-0 si o serie de zece puncte la rand castigate.

SET 1, 2-1 Break alb reusit de Halep si numarul doi mondial preia conducerea in premiera.

SET 1, 1-1 Game la zero pentru Halep pe propriul serviciu.

11:41 A inceput meciul cu Tsurenko la serviciu.

Aceasta va fi a saptea confruntare a celor doua, de fiecare data pana acum impunandu-se Halep.

Un singur set a reusit Tsurenko sa-i ia fostei lidere mondiale in meciurile anterioare.

Ultima disputa directa a avut loc in urma cu doar o saptamana la Doha, unde Halep a castigat fara probleme, scor 6-2, 6-3.

Meciul celor doua este al doilea in programul zilei de miercuri pe arena centrala de la Dubai.