Asa am trait Simona Halep - Johanna Konta in turul doi la Madrid

Test important pentru Simona Halep in turneul de la Madrid, marti, cand numarul trei mondial a intalnit-o pe Johanna Konta.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Madrid - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 7 6
Johanna Konta (MBR) 5 1

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Konta

SET 2, 6-1 Halep inchide meciul dupa o ora si 28 de minute. Victorie si calificare in turul 3.

SET 2, 5-1 Rever scapat afara de Konta la 15-40 si e un nou break in dreptul Simonei.

SET 2, 4-1 Konta reduce din diferenta cu un break. Mai ramane unul diferenta. Un game cedat parca prea usor de Halep.

SET 2, 4-0 Un nou break pe care Halep il trece in cont. Victoria e tot mai aproape.

SET 2, 2-0 Break la zero reusit de Simona Halep.

SET 1, 6-5 Halep salveaza trei mingi de break si revine la conducere.

SET 1, 5-5 Doua sanse de break si set irosite de Halep in acest game.

SET 1, 5-4 Prima minge in teren la 40-30 si Halep revine la conducere. S-a mai aflat in fata la 1-0.

SET 1, 4-4 Halep isi ia la timp break-ul inapoi dupa un game adjudecat la 15.

SET 1, 3-4 Minge de break salvata de Halep. De doua ori a iertat-o Konta cu returul pe serviciul doi.

SET 1, 2-4 Konta serveste in continuare impecabil si nu-i lasa Simonei nicio sansa. Game la zero.

SET 1, 2-3 Game la zero reusit de Halep cu o ultima lovitura superba din defensiva. Un lob in coltul terenului.

SET 1, 1-2 Konta reuseste primul break al meciului si trece pentru prima data in avantaj.

SET 1, 1-0 Halep salveaza o minge de break inainte de a-si castiga serviciul.

13:08 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

Halep si Konta sunt la egalitate dupa sase meciuri directe, cu mentiunea ca in circuit Konta a castigat trei din cele cinci dispute.

Ultima oara cele doua s-au intalnit pe hard la Cincinnati in 2017, cand Halep a trecut de Konta in sferturile de finala dupa un meci de doua seturi.

Meciul din turul doi de la Madrid va fi primul pe zgura intre cele doua jucatoare.