Asa am trait Simona Halep - Jasmine Paolini in turul 2 la Roma

Am transmis live text in aceasta pagina meciul pe care Simona Halep il sustine in turul 2 la Roma cu italianca Jasmine Paolini.

FINAL Halep - Paolini 6-3, 6-4

15:01 Minge de meci Halep pe serviciul advers la 40-30. Se termina in cele din urma partida, dupa o minge trimisa afara de italianca. Victorie si calificare in turul trei pentru Simona Halep dupa un set al doilea de 47 de minute.

14:56 Se rupe in sfarsit aceasta serie de game-uri pierdute la serviciu. Halep trece in fata dupa al doilea game la zero (5-4).

14:55 Continua seria de break-uri cu unul la zero in dreptul Simonei Halep (4-4). Unde se vor opri cele doua?!

14:50 Incredibila serie de break-uri. Al cincilea game consecutiv contra serviciului si Paolini este din nou in fata (3-4). Halep priveste deznadajduita spre tribuna.

14:42 Halep nu-si gaseste ritmul la serviciu. Un nou game cedat. Este deja al patrulea break in dreptul lui Paolini (2-3).

14:39 Break recuperat rapid de Halep (2-2).

14:34 Halep isi pierde serviciul dupa ce revenise de la 15-40. Paolini conduce 2-1 in setul secund.

14:25 Un prim game maraton in care Halep a comis prima dubla greseala din meci, a servit un as din al doilea serviciu si a salvat patru mingi de break!

14:18 Incepe setul secund cu Halep la serviciu.

Halep 6-3 in primul set

14:13 Sunt primele mingi de set pentru Halep. Eroare cu reverul pentru Paolini si Halep se impune cu 6-3 in primul set dupa 36 de minute.

14:11 Un nou break reusit de Simona Halep si aceasta revine in fata pe tabela (4-3).

14:09 Italianca revine de la 15-40 si castiga pe serviciul lui Halep (3-3).

14:06 Break prin care Halep trece pentru prima data la conducere in acest meci (3-2).

13:55 Halep recuperează break-ul cedat anterior (2-2).

13:45 Break reusit de Paolini. Început mai bun pentru italianca de pe locul 99 WTA.

13:40 Paolini isi castiga primul game de serviciu.

Meciul a inceput la ora 13:45.

Cele doua jucatoare se intalnesc pentru prima data in cariera.

Simona Halep este principala favorita a turneului WTA Premier 5 de la Roma.

Marti, Halep si-a facut incalzirea la dublu alaturi de Monica Niculescu in partida castigata fara drept de apel contra ucrainencelor Elina Svitolina si Daiana Yastremska.