Simona Halep o spulbera pe Su-Wei Hsieh in primul tur la Eastbourne

Simona Halep isi incepe sezonul pe iarba direct in turul doi la turneul de la Eastbourne.

FINAL Halep - Hsieh 6-2, 6-0

”M-am simţit foarte bine, am simţit mingea. Meciul de dublu pe care l-am jucat m-a ajutat mult pentru astăzi”, a spus Halep dupa disputa cu Hsieh, anunta site-ul WTA.

Simona Halep va juca in turul urmator, miercuri, contra slovenei Polona Hercoq de la ora 17:00.

SET 2, 6-0 Halep inchide meciul fara mila pentru adversara. Doua mingi de break salvate de Simona pentru acest set alb.

SET 2, 3-0 Inca un break reusit de Simona, care se apropie cu pasi mari de victorie.

SET 2, 1-0 Inceput ideal pentru Halep cu break la zero.

SET 1, 6-2 Halep transeaza fara probleme primul set.

SET 1, 4-1 Se desprinde Halep dupa al doilea break.

SET 1, 2-1 Primul break al meciului este obtinut de Halep la 15.

SET 1, 1-1 Halep salveaza prima minge de break a meciului

19:54 A inceput meciul cu Hsieh la serviciu.

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru Halep - Hsieh

Numarul 7 mondial in aceasta saptamana, Simona Halep o intalneste pe Su-Wei Hsieh din Taiwan, adica aceeasi jucatoare impotriva careia a disputat ultimul meci pe iarba, in 2018 la Wimbledon.

Halep si-a facut incalzirea pe iarba de la Eastbourne in primul tur la dublu alaturi de Raluca Olaru, cele doua eliminandu-le pe principalele favorite ale intrecerii.

Scorul intalnirilor directe este 1-1, dupa ce Halep castigase in 2013 la Cincinnati.

Ambele dispute cu Hsieh au fost meciuri de trei seturi, cu mentiunea ca in 2018 la Wimbledon jucatoarea din Taiwan a revenit de la 5-2 in decisiv pentru Simona, impunandu-se atunci cu 7-5.

Su-Wei Hsieh are avantajul de a fi disputat trei meciuri pe iarba la simplu in acest an, doua la Birmingham si unul la Eastbourne.