Asa am trait Simona Halep in turul 2 la Eastbourne

Sursă foto: twitter.com/addictoftennis

Simona Halep a revenit pe teren, miercuri, pentru continuarea partidei cu Ying-Ying Duan din China, meci din turul 2 al turneului de la Eastbourne.

FINAL Halep - Duan 3-6, 6-3, 6-2 click pentru streaming live

INFO: Toate partidele de la Easbourne se pot viziona cu streaming live legal de catre toti membrii casei de pariuri online Betano.com care au in sold suma de minimum 50 de bani (0,50 lei).

SET 3, 6-2 Final de meci cu lovitura castiga din partea Simonei. Jucatoarea noastra o va intalni in sferturi pe Tsvetana Pironkova, care a trecut in runda secunda de Monica Niculescu, cu 6-0, 6-4.

SET 3, 5-2 Halep obtine inca un break si va servi pentru castigarea meciului.

SET 3, 4-2 Game de serviciu fara punct pierdut de Simona. A doua favorita se apropie cu pasi mari de victorie.

SET 3, 3-1 Halep se desprinde dupa un game la zero pe propriul serviciu. Chinezoaica a protestat dupa ultima minge care spera sa-i fie data in teren.

SET 3, 2-1 Dupa inca un game maraton Halep revine la conducere cu break in fata.

SET 3, 1-1 Duan nu renunta la lupta si revine cu rebreak.

SET 3, 1-0 Halep incepe decisivul cu break dupa un game extrem de disputat.

SET 2, 6-3 Tenis la un inalt nivel din partea Simonei. Jucatoarea noastra castiga fara sa forteze setul secund.

SET 2, 5-3 Accelerare pe forehand din partea Simonei Halep si aceasta obtine break-ul.

SET 2, 3-2 Halep serveste in continuare ireprosabil si salveaza minge de break in acest game.

SET 2, 1-0 Serviciul ii functioneaza Simonei si aceasta trece in premiera la conducere.

SET 1, 3-6 Incredibila revenire a lui Duan in acest game de la 0-40. Chinezoaica inchide setul dupa cinci puncte la rand.

SET 1, 3-5 Halep isi castiga game-ul de serviciu si ramane in set.

SET 1, 2-5 Halep rateaza reuturul, iar Duan ajunge la un game distanta de castigarea setului.

SET 1, 2-4 Break reusit de Duan si chinezoaica se desprinde pe tabela.

SET 1, 2-2 Halep intra bine in meci si inchide primul game de la reluare cu un forehand castigator in lung de linie.

13:12 Se reia meciul cu Simona Halep la serviciu de la scorul de 1-2.

13:08 Cele doua jucatoare au iesti la incalzire.

MIERCURI, 12:55 Organizatorii anunta ca meciul Simonei Halep nu va incepe mai devreme de ora 13:00. Momentan nu mai ploua la Eastbourne si toate terenurile sunt descoperite.

12:23 Englezii tund iarba pregatind terenul pe care Simona Halep va relua de la ora 13:00 meciul intrerupt ieri din cauza ploii.

19:30 Toate meciurile ramase in program au fost suspendate si reprogramate pentru ziua de miercuri.

17:55 Organizatorii au reprogramat pentru miercuri meciul Sorana Cirstea - Johana Konta. Partida Simonei Halep nu va incepe mai devreme de ora 19 cand, daca va continua sa ploua, este foarte posibil sa asistam si in acest caz la o reprogramare pentru ziua urmatoare.

16:16 Ora probabila de reluare a partidei este acum 17:00. In continuare terenul numarul 3 ramane acoperit.

14:43 Organizatorii anunta ca meciul ar putea fi reluat nu inainte de ora Romaniei 16:00.

sursa: captura de pe serviciul de streaming live al betano.com

SET 1, 1-2 Rebreak Halep, dar din pacate ploaia isi face aparitia la Eastbourne si meciul este intrerupt. Jucatoarele se retrag la vestiare.

SET 1, 0-2 Halep isi pierde serviciul intr-un game in care a fost surprinsa de doua retururi castigatoare, unul chiar pe primul serviciu. Un singur punct obtinut de Halep in primele doua game-uri.

SET 1, 0-1 Un game la zero obtinut de chinezoaica venita din calificari.

13:10 A inceput meciul cu Duan la serviciu.

13:05 Cele doua jucatoare au iesit pe teren la incalzire. Sunt 17 grade la Eastbourne si 80% sanse de ploaie.

Cap de serie numarul 2, Halep poate ajunge numarul unu mondial daca obtine titlul in turneul britanic sau daca ajunge in semifinale si Angelique Kerber nu se califica in sferturi.

Halep o intalneste pe chinezoaica Ying-Ying Duan, jucatoare care in primul tur a profitat de abandonul americancei Christina McHale.