Asa am trait: Simona Halep in primul meci la Toronto

Simona Halep a sustinut, miercuri seara, primul meci la simplu dupa castigarea Wimbledonului.

Toronto - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 4 7 7
Jennifer Brady (SUA) 6 5 6

Tiebreak: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5.

SET 3, 6-6 Break luat inapoi de Brady si avem tiebreak pentru stabilirea castigatoarei.

SET 3, 6-5 Halep face break-ul si va servi pentru victorie.

SET 3, 4-4 Al treilea game la rand pentru Brady.

SET 3, 4-2 Brady recupereaza un break.

SET 3, 3-0 Inca un break reusit de Halep.

SET 3, 1-0 Halep incepe ideal cu un break.

22:05 Incepe setul decisiv cu Brady la serviciu.

SET 2, 7-5 Minge de break salvata de Halep. Fosta lidera mondiala isi face serviciul si trimite meciul in decisiv.

SET 2, 6-5 Halep revine la conducere dupa un break.

SET 2, 5-5 Brady egaleaza scorul in urma unui break la zero.

SET 2, 4-3 Break reusit de Halep, jucatoarea noastra intorcand scorul de la 2-3.

SET 2, 1-0 Halep incepe cu break setul al doilea.

SET 1, 4-6 Brady inchide setul cu un break. Simona a luat un singur punct in ultimele doua game-uri.

SET 1, 3-3 Dupa un game de lupta Halep reuseste egalarea cu revenire de la 0-3.

SET 1, 2-3 Halep reuseste primul ei break in acest meci si primeste incurajari puternice.

SET 1, 0-3 Brady se distanteaza pe tabela, dupa ce Halep a avut alte doua mingi de break.

SET 1, 0-2 Break la zero reusit de Brady. Serviciul Simonei e inca in vacanta!

SET 1, 0-1 Minge de break salvata de Brady, iar americanca trece la conducere.

20:33 A inceput meciul cu Brady la serviciu.

20:25 Cele doua jucatoare au intrat pe terenul central de la Toronto.

Simona Halep debuteaza, miercuri, in proba de simplu a turneului de la Toronto, acolo unde jucatoarea din tara noastra este detinatoare a trofeului.

Halep o va intalni pentru prima data in cariera pe Jennifer Brady din Statele Unite.

Inaintea meciului programat direct in turul 2, Halep si-a facut incalzirea la dublu alaturi de o canadianca de 16 ani.

Cele doua au beneficiat de un wild card pe tabloul de dublu si au pierdut in cele din urma, dupa super tiebreak, partida cu Nicole Melichar/Kveta Peschke (SUA/Cehia), scor 1-6, 6-3, 10-5, într-o oră şi cinci minute.