Asa am trait Simona Halep - Eugenie Bouchard la Dubai

Simona Halep a debutat, marti, in turneul WTA Premier 5 de la Dubai contra canadiencei Eugenie Bouchard.

Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Dubai - Turul 2 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 7 6
Eugenie Bouchard (CAN) 6 4

SET 2, 6-4 Partida se incheie cu victoria Simonei Halep.

SET 2, 4-2 Halep isi castiga la zero game-ul de serviciu.

SET 2, 3-2 Un nou game in care Halep iroseste minge de break. Bouchard vine aproape.

SET 2, 2-1 Sansa de 3-0 ratata de Halep in acest game.

SET 2, 2-0 Fabulos raspuns al Simonei la un smash al adversarei. Halep trimite castigator cu dreapta si ridica pumnul sus.

SET 2, 1-0 Retur castigator la minge de break si Halep incepe ideal.

Statistica: Un singur punct a facut diferenta in primul set (40-39 la total).

Tiebreak: 7-4. Primul set este astfel adjudecat de Bouchard dupa 54 de minute.

SET 1, 6-6 Bouchard isi castiga serviciul si se ajunge in tiebreak.

SET 1, 6-5 Inca o data Halep isi castiga game-ul de serviciu. Bouchard a returnat afara la 40-30.

SET 1, 5-5 Halep greseste lovitura de rever si setul ajunge in prelungiri.

SET 1, 5-4 Bouchard trimite afara cu forehand-ul si Halep se apropie la un game de castigarea primului set.

SET 1, 4-4 Doua erori nefortate comise de Halep dupa ce a avut minge de break.

SET 1, 4-3 Bouchard recupereaza break-ul dupa ce Halep a avut 15-0. Urmatoarele patru puncte au fost gestionat neinspirat de numarul doi mondial.

SET 1, 4-2 Halep reuseste primul break al meciului.

SET 1, 3-2 Cel mai complicat game de pana acum pentru Halep. Un inceput de meci echilibrat, dar pe undeva era de asteptat sa fie asa.

SET 1, 2-1 Halep castiga serviciul la zero. Primul game alb al meciului.

13:43 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

Meciul celor doua e programat al treilea pe terenul central de la Dubai meciurile Katerina Siniakova - Petra Kvitova si Ons Jabeur - Elina Svitolina.

Ziua debuteaza la ora 9:00 a Romaniei, astfel ca partida dintre Halep si Bouchard va incepe in jurul orei 12:00.

Va fi a cincea confruntare intre cele doua jucatoare. Halep conduce cu 3-1 la general.

Ultima disputa a avut loc la Australian Open 2018, meci castigat de Halep fara nicio emotie, scor 6-2, 6-2.

Cea mai apriga confruntare a celor doua a avut loc in 2014 in semifinalele turneului de la Wimbledon, cand Bouchard a castigat in trei seturi.

Jucatoarea din Canada ocupa in prezent locul 79 mondial si in acest an are 6/6 in circuit cu doua sferturi disputate la Auckland si Newport.