Asa am trait Simona Halep cu Tsvetana Pironkova la Eastbourne

Sursă foto: twitter.com/luke_1983uk

Din cauza ploii care a dat peste cap programul turneului de la Eastbourne, Simona Halep va disputa al doilea meci miercuri impotriva bulgaroaicei Tsvetana Pironkova la doar cateva ore distanta dupa partida castigata cu Ying-Ying Duan din China. Meciul a fost intrerupt de ploaie si a continuat joi.

FINAL Halep - Pironkova 6-7(6), 7-6 (4), 7-5 click pentru streaming live

INFO: Toate partidele de la Easbourne se pot viziona cu streaming live legal de catre toti membrii casei de pariuri online Betano.com care au in sold suma de minimum 50 de bani (0,50 lei).

SET 3, 7-5 Doua mingi de meci pentru Halep si jucatoarea noastra pune punct intalnirii cu un rever castigator in lung de linie.

SET 3, 6-5 Senzational efortul Simonei la o minge scurta trimisa castigator in terenul advers. Doua mingi de break pentru jucatoarea noastra. Prima este anulata de Pironkova, dar apoi bulgaroaica greseste cu lovitura de forehand. Break Halep si aceasta va servi pentru calificarea in sferturi.

SET 3, 5-5 Halep se descurca ideal sub presiune si raspunde la randul sau cu un game fara punct pierdut. Se intra din nou in prelungiri.

SET 3, 4-5 Pironkova revine la conducere in urma unui game la zero pe propriul serviciu.

SET 3, 4-4 Halep egaleaza in extremis dupa un game de serviciu in care s-a aparat ca la carte.

SET 3, 3-4 Retur de manual reusit de Halep prin care aceasta isi recupereaza break-ul cedat anterior. Partida inca nu este jucata si n-ar fi exclus sa asistam la al treilea tie-break.

SET 3, 2-4 Doua puncte la rand gresite de Halep si Pironkova obtine break-ul prin care se desprinde in decisiv.

SET 3, 2-3 Pironkova se mentine la conducere intr-un set extrem de echilibrat pana acum. Intre timp Caroline Wozniacki s-a calificat in sferturi si o asteapta pe invingatoarea din aceasta partida.

SET 3, 1-2 Halep rateaza mingi de break inainte ca Pironkova sa revina la conducere dupa un game de aproape 8 minute.

SET 3, 1-1 Doua mingi de break salvate de Halep in primul game de serviciu din acest set.

SET 3, 0-1 Pironkova isi adjudeca pe serviciul primul game al decisivului.

TIE-BREAK: Halep nu o mai scapa din mana de aceasta data pe Pironkova, asa cum s-a intamplat ieri in primul tie-break, si trimite meciul in decisiv cu o forehand adanc in terenul adversarei la scorul 6-4.

SET 2, 6-6 Pironkova isi castiga serviciul si trimite setul in tie-break.

SET 2, 6-5 Game la zero reusit de Halep pe propriul serviciu.

SET 2, 5-5 Se intra in prelungirile setului dupa al doilea game la rand adjudecat de Pironkova.

SET 2, 5-4 Pironkova ramane in set cu rebreak chiar in momentul in care Halep servea pentru trimiterea meciului in decisiv.

SET 2, 5-3 Halep castiga al patrulea game consecutiv obtinand totodata al doilea break in acest set. Jucatoarea noastra va servi pentru castigarea setului.

SET 2, 4-3 Doua mingi de break salvate de Halep si jucatoarea noastra trece in premiera la conducere in acest set.

SET 2, 3-3 Halep ajunge o scurta pusa de adversara si o obliga pe Pironkova sa trimita cu forehand-ul afara pentru rebreak.

SET 2, 2-3 Primul game pentru Halep de la reluarea partidei.

SET 2, 1-3 Bulgaroaica isi face serviciul si se distanteaza pe tabela.

JOI, 14:30 S-a reluat meciul de la 2-1 pentru Pironkova in setul al doilea.

21:30 Meciul va fi reluat joi dupa ora 14:00.

19:45 A inceput din nou sa ploua, terenurile sunt acoperite si prognoza nu arata deloc incurajator pentru orele urmatoare.

19:32 Ploaia s-a oprit si organizatorii fac ultimele pregatiri inaintea reluarii partidei.

18:52 Meciul este oprit la 40-30 si 2-1 pe serviciul Tsvetanei Pironkova la aparitia primelor picaturi de ploaie. Jucatoarele raman pe teren.

SET 2, 1-2 Al treilea break consecutiv in acest set secund, al doilea pentru Pironkova.

SET 2, 1-1 Halep recupereaza break-ul pierdut in debutul setului secund si nu permite adversarei sa se desprinda.

TIE-BREAK: Alte doua mingi de set ratate de Halep. Pironkova egaleaza de la 6-4 pentru Simona cu o minge corectata din scaun de arbitru. Mingea a parut afara. Pana la urma Pironkova profita de singura sansa de set pe care o are si se impune in acest prim act.

SET 1, 6-6 Halep isi castiga la zero game-ul de serviciu si trimite primul set in tie-break.

SET 1, 5-6 Pironkova revine la conducere dupa al treilea game consecutiv. Bulgaroaica a mai condus doar la 1-0.

SET 1, 5-5 Trei mingi de set ratate de Halep, de fiecare data gresind prima minge dupa serviciu. Halep mai rateaza o sansa de set si Pironkova prinde curaj recuperand break-ul.

SET 1, 4-3 Se joaca repede in acest meci. Pironkova obtine si ea un game la zero.

SET 1, 4-2 Inca nu game la zero pentru Simona, al treilea de pana acum.

SET 1, 3-2 Pironkova reactioneaza dupa opt puncte pierdute la rand si ramane aproape.

SET 1, 3-1 Halep isi trece in cont al doilea game fara sa fi cedat vreun punct. De aceasta data un game pe propriul serviciu.

SET 1, 2-1 Break la zero reusit de Halep dupa o serie spectaculoasa de lovituri pe forehand.

SET 1, 1-1 Primul game si pentru Halep, moment in care s-a incheiat partida dintre Sorana Cirstea si Johana Konta cu victoria britanicei, scor 6-2, 6-2. Konta va reveni mai tarziu pe teren pentru meciul cu Jelena Ostapenko.

SET 1, 0-1 Halep obtine primul punct al meciului, dar bulgaroaica le ia pe urmatoarele patru si castiga game-ul.

17:51 Incepe meciul cu Pironkova la serviciu.

Halep si Pironkova au mai jucat o singura data, in 2015 la Dubai, cand sportiva noastra s-a impus in doua seturi, cu 6-4, 6-3.