Asa am trait Simona Halep cu Sloane Stephens in primul tur la Washington

Simona Halep a revenit in circuitul WTA la turneul de la Washington, unde jucatoarea din Romania face figura de principala favorita. Meciul cu Sloane Stephens din primul tur a fost live text in aceasta pagina.

FINAL Halep - Stephens 7-6 (3), 6-0 Click aici pentru a urmari meciul in live stream.

SET 2, 6-0 In cele din urma, din a treia sansa, Halep inchide meciul si se califica in turul doi la Washington.

SET 2, 5-0 Terenul intreg ii apartine lui Halep si aceasta pune deoparte al treilea break la rand, un break la zero.

SET 2, 4-0 Halep isi conserva serviciul si de distanteaza am putea crede hotarator in acest set secund.

SET 2, 3-0 Al doilea break pe care il reuseste Halep si jucatoarea noastra se desprinde pe tabela.

SET 2, 1-0 Inceput cu break din partea Simonei care pare hotarata sa inchida repede acest set.

SET 1, 7-6 Halep joaca inteligent acest tie-break, Stephens trimite cu reverul afara si astfel se incheie primul set dupa 55 de minute.

SET 1, 6-6 Doua mingi de set ratate de Halep si Stephens impinse setul in tie-break.

SET 1, 6-5 Cu un prim serviciu inca la 34%, Halep ramane la conducere si solicita interventia lui Darren Cahill.

SET 1, 5-4 Inca o data Halep revine la conducere. De aceasta data serviciul a functionat mai bine si jucatoarea noastra s-a distantat rapid la 40-0.

Retur fabulos castigator reusit de Halep:

SET 1, 4-4 Nu mai putin de cinci mingi de break ratate de Halep, dintre care trei la rand. Simona a gresit mult la retur si Stephens se tine aproape.

SET 1, 4-3 In pofida unui procentaj foarte scazut la primul serviciu, Halep ramane la conducere dupa un game bun in care si-a tinut adversara la respect.

SET 1, 3-3 Din nou egalitate pe tabela. Stephens isi face serviciu intr-un game in care Halep a avut 30-15.

SET 1, 3-2 Stephens strange scorul cu rebreak. Halep n-a reusit sa se desprinda pe tabela.

SET 1, 3-1 Break pentru Simona dupa trei erori la rand comis de Stephens. Americanca a condus cu 40-30 in game.

SET 1, 1-0 Halep isi castiga fara probleme primul game de serviciu.

21:02 Incepe meciul cu Halep la serviciu. Stephens a castigat tragerea la sorti, dar a preferat sa primeasca.

Halep o intalneste in primul tur pe Sloane Stephens din Statele Unite cu incepere de la ora 20:50 pe terenul central.

La general scorul este 3-2 in favoarea Simonei, care a castigat ultima partida directa in 2015 pe hard la Miami, scor 6-1, 7-5.