Asa am trait Simona Halep cu Anastasia Sevastova in optimi la Cincinnati

Sursă foto: twitter.com

Simona Halep a intalnit-o pe Anastasia Sevastova in optimile de la Cincinnati, joi de la ora 18:00, intr-o partida care a fost live text in aceasta pagina.

FINAL Halep - Sevastova 6-4, 6-3 click aici pentru live streaming

SET 2, 6-3 Halep trece peste momentul dificil al unei mingi de break si inchide meciul sub amenintarea ploii calificandu-se in sferturi.

SET 2, 5-3 Sevastova salveaza minge de meci si se agata de partida ramanand la un break in spate.

SET 2, 5-2 Minge de break salvata de Halep intr-un moment care poate marca desprinderea decisiva a jucatoarei noastre.

SET 2, 4-2 Prezenta lui Cahill se dovedeste inca o data decisiva, Halep luandu-si break-ul inapoi de aceeasi maniera, la zero.

SET 2, 3-2 Pentru a doua oara in acest meci Halep isi pierde la zero serviciul si este nevoie din nou de aparitia lui Cahill la banca.

SET 2, 3-0 Nu se mai repede istoria din primul set si Halep consolideaza break-ul obtinut in debut.

SET 2, 2-0 Break obtinut devreme de Halep, care incepe in forta si controleaza jocul in aceste momente.

SET 1, 6-4 Halep a trecut cu dibacie peste momentul dificil de la 2-4 si jucatorea noastra inchide setul cu break.

SET 1, 5-4 Este randul Simonei sa castige trei game-uri la rand, iar presiunea se muta acum pe Sevastova.

SET 1, 4-4 Halep profita de mai multe erori nefortate comise de adversara si recupereaza break-ul.

SET 1, 3-4 Seria de patru game-uri la rand obtinute de Sevastova este intrerupta de Halep cu un game bun la serviciu.

SET 1, 2-4 Sevastova isi consolideaza break-ul cu primul as al meciului.

SET 1, 2-3 Halep pierde al treilea game la rand, un break cedat de aceasta data. Darren Cahill este chemat la banca.

SET 1, 2-2 Minge de break ratata de Halep inainte ca Sevastova sa egaleze scorul pe tabela. Meciul este mai greu decat parea la prima vedere pentru Halep.

SET 1, 2-1 Sevastova isi ia repede break-ul inapoi cu un game la zero. Halep a deschis cu o dubla greseala.

SET 1, 2-0 Halep obtine break-ul dupa un game in care a chinuit-o serios pe Sevestova. Letona si-a pierdut cumpatul aruncand cu racheta de pamant, inainte de a incheia game-ul cu o eroare nefortata.

18:08 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

Scorul intalnirilor directe este favorabil jucatoarei din tara noastra (4-3), dar Sevastova are avantaj in partidele disputate pe hard, suprafata de la Cincinnati (2-1).

Ultimele doua dispute au avut loc in acest an si au fost castigate de Halep pe zgura la Stuttgart si Madrid.